Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Slupky z pomeranče – jak je v domácnosti využít? 3

Pomeranče jsou šťavnaté, chutné a mnohdy plné vitamínů, takže je velmi rádi lidé konzumují a to nejen během sezóny. Jde o jedno z nejoblíbenějších plodů jižního ovoce a můžete je konzumovat v mnoha obměnách. Přidávat do výborných a chutných koláčů, přidat si je do jogurtu, udělat z něj poctivý džus, konzumovat jej čerstvý nebo také někomu přijdou k chuti v jídle, kterému dodává zajímavou a nasládlou chuť. Když si dáte svou denní dávku vitamínů v podobě pomeranče nebo pomerančů, pak jej obvykle oloupete. A co děláte se slupkami? Ty končí v koši, možná v kompostu. Existují však široké možnosti využití. Kde mohou pomoci?

Kam s pomeranči?

Dumáte nad tím, jestli slupky z pomerančů vyhodit? Mohou vám v mnoha ohledech pomoci či jen tak zpříjemnit a zútulnit vaší domácnost! Pomerančová kůra má opravdu mnoho možností, kde a jak ji používat. Jaké možnosti aktuálně máte? Kde všude může pomoci?

Vůně pro prádelníky a skříně

Chcete svému oblečení, které máte ve skříni dodat příjemnou vůni? V obchodech pořizujete vonné sáčky a ty dáváte do prádelníků a skříní. Příjemná a krásná vůně, ovšem rychle vyprchá a vy musíte pořizovat nové a nové sáčky. Chcete ušetřit a dostat do šatníku příjemnou a svěží vůni? Nevyhazujte slupky z pomerančů! Vyrobíte si vlastní vonné sáčky! Slupky z pomerančů, ale třeba také mandarinek nebo citronů usušte a následně namelete v robotu nebo rozdrtíte. Naplníte jimi látkové sáčky a ty přidáte do skříně a prádelníku mezi jednotlivé kousky oblečení.

Komponenty pro interiér

Sušené slupky z pomeranče nejen příjemně voní, ale také mohou být dobrou dekorací. Připravujete si doma adventní či jiný věnec? Sušené slupky z pomeranče vypadají opravdu velmi přírodně a hezky. Kromě toho můžete slupky z pomerančů přidat jako dekorace k svíčkám nebo jako komponent k potpourri.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.