Exteriér,  Tipy & praktické informace,  Zahrada

Stavba venkovního krbu svépomocí

[dropcap]L[/dropcap]etní počasí láká na trávení volného času mimo dům. Přichází doba pro večerní posezení na zahrádce s přáteli u dobrého jídla, pití a nejlépe také u krbu. Otevřený oheň má něco do sebe a pro tento účel je nejlepší postavit si krb. Stavba krbu není vůbec složitá záležitost, stačí jen chtít a mít správný materiál pro stavbu krbu.

shutterstock_185927657

Co ke stavbě krbu potřebujete?

Samozřejmě, můžete si venkovní krb koupit, ale to nemusí každému vyhovovat. Také si můžete krb postavit svépomocí. Nic na tom není. Stavební materiál by jen měl být nehořlavý a žáruvzdorný, nejlépe kámen, nebo šamotové cihly. Můžete udělat krb s roštem, kde bude oheň lépe hořet, nebo i bez roštu. Pokud budete používat krb jednou, nebo dvakrát do měsíce, stačí udělat krb bez roštu. K tomu si pořiďte komín a máte vše pro stavbu krbu.

Před stavbou venkovního krbu

Pokud chcete postavit venkovní krb, tak asi již máte představu kde jej chcete postavit. Ideálně tam, kde nikoho nebude obtěžovat kouř a případně i hlučnější společnost. Dále by jste měli mít představu, jak by měl krb vypadat. Většinou je z cihel, nebo kamene spojených maltou, ale krb můžete mít i bez spojení maltou, jen pak musí být masivnější a postaven z rovnoměrných kusů materiálu. Nejlépe opracovaného kamene.

Kde koupit materiál

Je spousta obchodů, které nabízejí potřebný materiál. Ideálně nějaký hobby market a tam nejen že vše potřebné koupíte, ale poradí vám jak na to. Koupíte cihly, nebo kámen, případně věci na maltu a můžete stavět.

[box type=“info“ ]

Vlastní stavba krbu

Vlastní stavba je pak již velmi jednoduchá. Připravíte si plochu kde chcete krb postavit, namícháte maltu a můžete stavět. Jen mějte na paměti, že pokud použijete maltu na krb s kamene, malta musí být co nejsušší. Kámen totiž oproti cihle nesaje vodu. Poté již jen nasadíte horní část krbu s komínem a je vše hotovo.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.