Bydlení,  Exteriér,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Stěhování s dětmi – jak to zařídit jednoduše a nezbláznit se? 1

Stěhování je samo o sobě stresující a znáte to, obvykle se k němu přidá nějaký problém, něco se pokazí, neklapne tak, jak by mělo a vás to prostě vystresuje. Je to těžší i pro dospělého jedince, protože přeci jen, všechno sbalit, nastěhovat do auta nebo kamionu, vystěhovat do nového bytu či domu, vybalit a najít tomu správné a nové místo. To je úkol hned na několik dní a pro několik lidí. Co když ke všemu máte děti? A menší děti? Pro ně to také nebude jednoduché, protože se budou přesouvat ze svého domova do jiného prostředí.

Stěhování dětem usnadněte

Přesunutí do jiného bytu či domu, jiného pokoje nebo třeba i jiného města, to děti vnímají a někdy mají pocit, že to není zrovna nejlepší. Nevědí, co se děje, proč se to děje. Dopředu tedy dětem vysvětlete, že změna je to k lepšímu, proč se tak děje. Jak děti do stěhování zapojit a udělat jim vše jednodušší?

Udělejte z toho hru

Stěhování? Pro dospělé jedince je to trochu horor, zabalit vše, vybalit, roztřídit a celé to zase někde uložit, to není zrovna něco, na co se lidé těší. Pro děti však udělejte výjimku a udělejte ze stěhování dobrou a velkou hru. Nedchněte děti pro nový pokojíček, kde budete společně vybírat nový nábytek podle dětského vkusu, zapojte děti do balení a následně vybalování. Hry děti obecně baví, takže se práci nebudou bránit.

Dejte si dostatek času

O stěhování jistě uvažujete dlouhou dobu, takže když to začne být reálné, zasvěťte do toho také děti. Společně choďte na prohlídky nových bytů či domů, prohlížejte si jejich budoucí pokojíčky a ptejte se, co se jim líbí a co ne. Zapojením celý proces usnadníte. Některé děti snáší změny lépe, jiné hůř, proto netlačte a dejte jim dostatek prostoru.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *