Bydlení,  Dekorace,  Interiér,  Osvětlení

Stojací lampy mohou být ozdobou i pomocníkem

Stojací lampy v posledních letech zažívaly své znovuzrození. Vysokých lamp je na trhu v současné době celá řada a mezi zákazníky jsou stále oblíbenější.

shutterstock_83305318

Ve své podstatě lze sortiment stojacích lamp rozdělit do několika kategorií, a to na ty klasické stojací lampy s cylindrem, které známe z dřívějších dob a které si v poslední době opět užívají zvýšenou pozornost zákazníků. Pak se v obchodech můžete setkat se stojací lampou směrovou, u které si můžete nastavit světlo podle aktuálních požadavků.

A v neposlední řadě jsou to lampy vyrobené z netradičních materiálů jako je sklo, papír, ratan, které spíše dodávají prostoru potřebnou atmosféru, než aby fungovaly jako plnohodnotný zdroj světla.

Velmi oblíbené, hlavně mezi čtenáři, jsou stojací lampy s vysouvacím ramenem, které se vyrábí v mnoha podobách. Tyto lampy se hodí zejména k odpočinkových koutům, ať už ke křeslu nebo gauči, kde potřebujeme dostatek přímého světla třeba ke zmíněnému čtení nebo třeba pletení.

Stojací lampu byste vždycky měli nakupovat tak, aby ladila s okolním zařízením, ale v potaz je třeba brát také samotný zdroj světla. Jen tak lampa bude nejen krásná, ale také účelná.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *