Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Stolování z pohledu hosta

Má-li přijít návštěva, obvykle se snažíte. Nejen uklidíte celý dům, ale také si dáte záležet na tom, kde budete prostírat.

Kultura stolování

Nikdy nevíte, kdy se může situace změnit. Včera jste si pochutnávali na dobré večeři u svých přátel? O pár dní později tak je řada zase na vás, ať se jako hostitelé ukážete. Také si vzpomínáte, jak jste jako hosté vnímali i ty nejmenší detaily? Často jste kroutili hlavou nad tím, jak někdo může dát vidličku na opačnou stranu nebo se nezeptat, co si hosté dají k jídlu? I vám se to může stát!

Aby večer proběhl nadmíru dobře, je důležité se podívat na stolování také z pohledu hosta. Toho netrápí stres a mnoho povinností. Ovšem i hosté mají své určité povinnosti, které by měli dodržovat. Když ne, postarají se tak o pořádné fau-pax, který budete těžko žehlit. Přinášíme pár rad pro hosty, jak na to.

Pár rad, které vám mohou pomoci

Ač nás doma učili základy stolování a mnozí z nás si myslí, že to mají v malíčku, jakmile dojde na lámání chleba, může se stát problém. Například takový použitý příbor. Kam s ním? Určitě ne vedle talíře. Vždycky by měl být přímo v talíři. Jakmile dojíte, vidličku a nůž dejte hezky k sobě a odložte na jednu stranu. To je signál, že už v jídle nebudete nadále pokračovat.

Dalším tipem je, kdy začít jíst. Máte hlad, takže začnete okamžitě, co dostanete svůj talíř? Chyba. Ve společnosti nikdy nezačínejte jíst dříve, než mají před sebou jídlo všichni ostatní. Je to známka slušnosti, když jsou narozeniny, může se snadno stát, že oslavenec chce všem poděkovat a vy mu do toho budete cinkat příborem a mlaskat.

S plnou pusou se nemluví. Podobně jako moudro, že se nůž nikdy neolizuje, nám toto říkali už ve školce. A platí to i v dospělosti.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.