Bydlení,  Dekorace,  Design,  Interiér

Svíčky – jak je naaranžovat v domácnosti?

Domov tvoří drobné detaily, které mohou často vytvářet teplo domova. Jsou to právě ty drobnosti, které odlišují klasický dům od domova. Jednou z takových drobností jsou svíčky. Jemný plápolající oheň dodává interiéru příjemnou atmosféru tepla. Navíc svíčky hezky voní, a když se dobře naaranžují, vypadají skutečně moderně.

Zkrášlení interiéru

Zapálit si svíčku, vzít si knihu, poslouchat muziku nebo sledovat film v televizi, zatímco venku je nevlídno, to je program na dlouhé podzimní a zimní večery. Svíčky jsou zkrátka v kurzu a nezpochybnitelně patří do domácnosti. Můžete je velmi zajímavě naaranžovat a dodat jim tak ještě víc na kráse. Zkuste rozmístit svíčky netradičně a moderně. Máme pro vás pár tipů, jak na to!

Klasické oříškové svíčky

K Vánocům patří neodmyslitelně pouštění lodiček. Někdo už dnes vsází na plovoucí svíčky, ale stále je spousta lidí, kteří si vyrábí doma klasické oříškové svíčky. Rozlousknout ořech, nechat si skořápku a připravit si klasické lodičky. Inspirujte se v této vánoční tradici! Vyrobte si několik čajových svíček ze skořápek, vynechejte vodu a přidejte do misky, kde bude několik dalších ořechů. Když svíčky zapálíte, vyrobíte nezapomenutelnou atmosféru.

Ovocná svíčka

Ovoce si můžete užít v mnoha verzích, nejen ve vůni. Využít pro tuto dekoraci můžete svíčky, které jsou lehké a krásně tak budou plavat. Vezměte sklenici, naplňte jí vodou, přidejte ovoce (skvěle vypadají třeba plátky pomerančů, citronů, jahod nebo bobulovité ovoce). Nahoru položte svíčku a máte hotovo! Krásná dekorace, která působí příjemně.

Vůně kávy

Nemusí se linout jen ze svíčky, ale také z dekorace. V obchodě pořiďte kávová zrna, nasypte do menší misky a uprostřed udělejte menší důlek. Do něj vložte čajovou svíčku a zapalte. Kávová zrna uvolní příjemné aroma. Pokud budete mít větší mísu, můžete vložit několik čajových svíček.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.