Tipy & praktické informace

Technický kámen: Moderní technologie dotáhly přírodní materiál k dokonalosti

Cílem každé rekonstrukce bydlení budiž kvalita, elegance a odolnost. Proto je důležité vybírat takové materiály, které těmto požadavkům plně odpovídají. A přestože jsou v posledních letech populární především klasické přírodní materiály, vyplatí se sledovat i poslední trendy a zaostřit na poslední výdobytky moderních technologií. Příkladem budiž technický kámen, který nutně zaujme všechny milovníky „kamenného“ designu. Proč byste po technickém kameni měli sáhnout vy?

shutterstock_265151315

Vyrábí se i u nás, putuje do celého světa

Technická kámen patří do kategorie odolných materiálů a u nás ho vyrábí královohradecká společnost TechniStone, která patří mezi evropskou špičku. O kvalitě českého technického kamene nemůže být pochyb, vždyť zdobí například světoznámou síť hotelů Kempinski, mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku nebo londýnské letiště Heathrow. A to není zdaleka vše, desky z technického kamene najdete také ve víceúčelové sportovní hale Lusail Sports Arena v Kataru, kde se bude v roce 2022 konat MS světa ve fotbale.

Složení a využití technického kamene

Technický kámen není tak umělý, jak možná napovídá název – cca 90 % tvoří kvalitní přírodní suroviny jako křemen. Zbytek tvoří pryskyřice, barevné pigmenty a další suroviny. Své uplatnění nachází v moderních domácnostech, nejčastěji pak jako kuchyňská nebo koupelnová deska, obklady, dlažby, schodiště či parapety. Vyrábí se z něj také celé fasády budov.

Ale k věci. V čem tedy technický kámen vyniká nad ostatními materiály? Oproti např. laminátu je výrazně odolnější proti vyšším teplotám, ale také krájení a řezání. Nevadí mu ani horká pánev a hrnec s vařící vodou – do teploty 120°C. Klasický přírodní kámen nemá tak jednotnou strukturu a není příliš odolný vůči skvrnám. Jedinou možnosti, jak přírodní kámen udržet jako nový, je pravidelná impregnace a maximální opatrnost. Technický kámen vypadá jako nový i po letech, aniž byste museli vynaložit jakékoliv úsilí. Na první pohled je přitom k nerozeznání.

Výhody technického kamene v kostce:

  • tvrdost
  • odolnost proti skvrnám
  • čistota (díky absenci spár)
  • obsáhlá nabídka barevných variací

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.