Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Tipy do domácnosti – co pomůže při úklidu?

Úklid domácnosti znají všechny ženy. Zabere jim to spoustu práce a někdy začnete na jedné straně a než skončíte, můžete začít znovu. Proto se ženy snaží najít spoustu fíglů, tipů a rad, které by jim nudné domácí práce alespoň trochu usnadnily. Úklid tak bude jednodušší, rychlejší a vy budete mít dostatek času na sebe.

Pár zlepšováků, které pomohou

Máte před sebou celodenní úklid a přemýšlíte jak si jej zpříjemnit. Určitě se bude uklízet lépe s vaší oblíbenou muzikou, po celodenním úklidu si dáte nějaký dobrý zákusek nebo si večer pustíte oblíbený seriál. A možná vám úklid zpříjemní i tyto tipy a triky.

Zašlé barvy koberce

Když koberec využíváte pár let, mohou barvy postupně zajít a blednout. Nemusíte ihned pořizovat nový koberec, stačí využít sůl a trochu síly. Posypte koberec solí a s pomoci hrubého kartáče kartáčujte. Nakonec vysajte a barvy budou jako nové.

Likvidace střepů

Čas od času při úklidu nebo při běžné manipulaci něco rozbijete. Nemá smysl nad tím plakat, protože je to jen kus skla nebo čehokoliv jiného. Snažíte se však posbírat pořádně střepy a to bez toho, abyste se pořezali. Stačí vám na to kus navlhčené vaty, s jehož pomocí střepy sesbíráte.

Sněhobílé záclony

I po vyprání jsou vaše záclony zažloutlé a nevíte, jak to změnit? Vyzkoušejte prášek do pečiva. Dejte dva balíčky do pračky a vaše záclony tak budou nádherně bílé!

Prach na televizi a počítači

Na obrazovkách televize a počítače se často udržuje prach a i když saháte po prachovkách či jiných produktů ne vždycky jej odstraníte všechen. S pomoci silonových punčoch prach jednoduše setřete.

Lakovaný nábytek

Má zašlý povrch? A chcete se jej zbavit? Pak sáhněte po pivu a citronu! Do půllitru piva přidejte trochu citronové šťávy a směs použijte na všechen lakovaný nábytek!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *