Tipy & praktické informace,  Zahrada

Trávník v parném létě – jak jej udržovat svěží? 1

Horké počasí je opravdu hodně nepříjemné a všechny náročné aktivity se snažíte přesouvat na jiné dny, případně je úplně vynechávat. Jakýkoliv pohyb je náročný a nepříjemný. A netrpíte jen vy, ale také zvířata a příroda. Horké léto není dobré pro rostliny, protože právě sluneční paprsky, které v létě tolik pálí, mohou jednotlivé plodiny a rostliny vysušit nebo je dokonce spálit. Podobně je na tom váš trávník, o který pečujete a udržujete jej krásně zelený. V létě, kdy pořádně neprší nebo na něj praží denně několik hodin slunce, může zhnědnout nebo může být spálen.

Udržet jej krásný dá práci

Péče o trávník nemusí být nákladná a dokonce ani nijak zdlouhavá nebo velmi složitá. Stačí jen myslet na pár základních triků, které vám můžou celkově usnadnit péči a váš trávník bude krásně zelený a svěží. Stačí se držet těchto drobností a rad a můžete se pyšnit trávníkem, který vám budou všichni závidět!

Změňte způsob zalévání

Větší vedra nutí víc pít nejen vás, ale také rostliny, potažmo trávník. Trávník potřebuje brát vláhu z klouby až okolo dvaceti centimetrů. Z povrchové půdy se poměrně rychle voda vypaří, když svítí slunce. Zalévejte proto tak, aby se voda dostala všude. Je lepší zalévat trávník méně často, ale zato vydatněji. Slabé zalití nestihne projít do půdy. Nezalévejte v dobách největších veder, raději zvolte večer, vůbec nejlepší je zalévat trávník ráno, kdy nebývají taková horka a slunce tolik nesvítí.

Nesekat během poledne

Okolo poledne slunce nejvíc svítí a tím pádem také pálí, vedra bývají nesnesitelná. V této době je dobré odpočívat ve stínu, rozhodně ne sekat trávu. Je to opatření nejen pro vás, ale také pro trávník. To může trávě uškodit. Počkejte na večer, kdy bývá chladněji. Jestliže jsou teploty opravdu vysoké, můžete trávníku dopřát lehkou spršku.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.