Tipy & praktické informace,  Zahrada

Trávník v parném létě – jak jej udržovat svěží? 2

Horké počasí je opravdu hodně nepříjemné a všechny náročné aktivity se snažíte přesouvat na jiné dny, případně je úplně vynechávat. Jakýkoliv pohyb je náročný a nepříjemný. A netrpíte jen vy, ale také zvířata a příroda. Horké léto není dobré pro rostliny, protože právě sluneční paprsky, které v létě tolik pálí, mohou jednotlivé plodiny a rostliny vysušit nebo je dokonce spálit. Podobně je na tom váš trávník, o který pečujete a udržujete jej krásně zelený. V létě, kdy pořádně neprší nebo na něj praží denně několik hodin slunce, může zhnědnout nebo může být spálen.

Udržet jej krásný dá práci

Péče o trávník nemusí být nákladná a dokonce ani nijak zdlouhavá nebo velmi složitá. Stačí jen myslet na pár základních triků, které vám můžou celkově usnadnit péči a váš trávník bude krásně zelený a svěží. Stačí se držet těchto drobností a rad a můžete se pyšnit trávníkem, který vám budou všichni závidět!

Mulčování nezavrhujte

Ač někdo říká, že mulčování není pro něj a jeho trávník to pravé, ve vedrech jej jistě hodně využijete. A v letním období je dobré mulčování využít. Trávu, která je posekaná nebo rozdrcená nechte na trávníku. Naopak ji pečlivě rozprostřete po celé ploše, aby bylo vše rovnoměrně. Díky tomuto trávník přihnojíte, ani nebudete potřebovat chemická hnojiva.

Často sekejte

Co se sekání týče, názory lidí se různí. Někteří říkají, sekejte, pravidelně, tak jak jste zvyklí. Jiní zase říkají, že sekat se rozhodně nemá. V letních měsících a obzvlášť během horka sekejte a to častěji. Ovšem nezkracujte trávu tak moc, jako jindy. Minimální délka by měla být tři až čtyři centimetry. Chcete-li trávník delší, klidně do toho, trávníku to prospěje, udrží si v sobě totiž více vláhy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *