Bydlení,  Tipy & praktické informace,  Zahrada

Udělejte ze své střechy zahradu s vyhlídkou

Ve Spojených státech amerických se běžně setkáte s domy, které se místo obyčejné střechy moho pyšnit útulným koutem se zelení. Při dodržení několika zásad si můžete udělat střešní zahradu i v našich podmínkách.

Velkou roli při tvorbě zahrady na střeše samozřejmě hrají její technické předpoklady. Důležitý je nejen sklon střechy, ale také její nosnost a retence vody.

shutterstock_63740005

Nenáročnou zahradu, na které budete pěstovat například bylinky, můžete vytvořit na střeše s minimální nosností 90 kg/m2. Má-li vaše střecha nosnost 100 až 300 kg/m2, můžete se pustit do pěstování vyšších bylinek nebo letniček. Při nosnosti 320-520 kg/m2 můžete na své střeše vybudovat kvalitní obytnou zahradu. Na střeše s nosností nad 700 kg/m2 pak můžete směle odstavit i váš vůz, pokud ho tam tedy nějakým způsobem dopravíte.

Osadit můžete zahradu se sklonem zhruba do 45°, musíte ovšem počítat s protiskluzovým systémem. Pozor byste měli dát také na funkční střešní izolaci a odborně provedené technické souvrství pod zahradou. To v sobě zahrnuje protikořenovou složku v separační ochranné textilii, filtrační vrstvy, hydroakumulační vrstvy a minerální substrát.

Do stavby střešní zahrady se však nepouštějte sami  a pozvěte si na pomoc odbornou firmu, která má s podobnými projekty bohaté zkušenosti. 2

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *