Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Úklid pro alergiky – nestačí jen základní způsoby, které znáte! 3

Každý svou domácnost uklízí tak, jak potřebuje. Někoho baví běhat s prachovkou každý den, vytírat pomalu denně nebo čistit kuchyňskou linku po každém jednom použití, jako kdyby byla silně znečistěná. Plísně a roztoči se mohou objevit ani pořádně nevíte, jak. Snažíte se pečovat o svou domácnost pravidelně? Ovšem čáru přes rozpočet vám může udělat alergie. Ať už vaše či některých členů domácnosti. V takovém případě by totiž jednoduchý úklid, který provádíte pravidelně, nemusel stačit. V takovém případě chce úklidu věnovat větší pozornost a zbavit byt alergenů, které jsou pro alergiky nepříjemné.

Jak uklízet v ložnici?

Ložnice je zónou odpočinku a klidu, nabíráte zde energii, relaxujete či spíte a odpočíváte. V takovéto místnosti je tedy nutno udržovat čistou zónu, kde se dobře dýchá a nikde nejsou plísně či roztoči. Pokud jste alergici, pak je nutné z ložnice odstranit zvířecí mazlíčky, jejich pelíšky a podobně. Obecně se lidem s alergiemi lépe spí, když jejich zvířata nejsou v jejich dosahu během noci. Postel je obecně plná roztočí, proto sáhněte po polštáři a přikrývce z mikrovlákna, povlečení měňte pravidelně a perte minimálně na padesát stupňů. Děti milují plyšáky a všechny podobné hračky, cokoliv jde, perte v pračce.

Jak uklízet v obývacím pokoji?

Obývací pokoj je místností, kde trávíte podstatné množství času. Koukáte zde na televizi, mnohdy pracujete, cvičíte, vodíte zde návštěvy a všechno ostatní. Prach se drží na záclonách, žaluziích, čalouněném gauči a podobně. Pokud to jen trochu jde, vyměňte záclony za žaluzie a čalouněný nábytek za eko kůži nebo kožené kousky. Pro silné alergiky je problém také například akvárium, kde to žije a plísně na sebe nenechávají dlouho čekat. Květiny mohou také udržovat prach, květináče zase plíseň. Vše pečlivě kontrolujte a v případě potřeby zasáhněte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *