Interiér,  Kuchyně

Vana nebo sprchový kout?

Odvěké téma, vana nebo sprcha? Co je lepší? Co je úspornější? Zařizujete-li si novou koupelnu, stojí před vámi otázka, na kterou si musíte odpovědět.

Pořídíte si vanu nebo raději sáhněte po sprchovém koutě? Co je lepší, co víc využijete?

Co je praktické?

Povětšinou nemáte dostatečné množství prostoru na to, abyste ve své koupelně měli sprchový kout a vanu. I když, bylo by to ideální, že? Ráno, na probuzení je ideální sprcha a také v horkých a parných dnech, kdy se potřebujete zchladit, se hodí sprcha. Večer, pro relax a odpočinek se hodí vana s pěnou. Co však dělat, když si musíte vybrat?

Pořiďte si sprchový kout

Dnes už nemůžeme říci, že sprchový kout jsme zvolili kvůli malému prostoru v koupelně. Některé sprchové kouty jsou velké stejně jako vany. Sprchový kout se hodí pro ty, kteří neradi ztrácejí čas ve vaně, kteří žijí rychlý a hektický život. Jednoduše se osprchujete klasickou sprchovou baterií a je vybaveno. Obvykle si lidé volí sprchové kouty s nízkými vaničkami, což je praktické zejména v pozdějším věku. Právě snadný přístup je největší výhodou sprchových koutů. Milovníci sprch tvrdí, že je sprchování hygieničtější a často mluví také o úspornosti vody. To však není vždycky tak úplně pravdivé, jestliže se rádi sprchujete dlouho, může to vyjít nastejno jako vana, popřípadě sprcha může být méně ekonomické.

Pořiďte si vanu

Milovníci vany mají jasno, je mnohem lepší, protože šetří vodu, můžete se v ní naložit na libovolně dlouhou vodu. Co se vyrovná teplé vaně s pěnou, uklidňující muzikou a třeba sklenkou vína? Po celém dni v práci budete za takový relax jistě vděčni. Kromě toho, ve vaně si dopřejete také sprchu, když budete potřebovat. S vanovou zástěnou vám pak nic nebrání v pohodlném sprchování i ve vaně.

Je na každém, jakou variantu si zvolí, vše má svá pozitiva i negativa, záleží na tom, co upřednostňujete, co je pro vás a váš životní styl pohodlnější a příjemnější.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.