Věci, které nikdy nepoužíváte, ale „musíte“ je mít…

0
232

Přiznejte si to. I vy máte doma spoustu věcí, o kterých si myslíte, že je v budoucnu můžete potřebovat. V praxi ale k takové situaci nedojde a ve finále tak předměty „denní potřeby“ pouze zabírají místo. Měli byste zvážit, zda není nejvyšší čas na to, poslat je na poslední cestu popelářským vozem…

shutterstock_175282622

Naprosto zbytečné nářadí

Správný chlap musí mít po ruce šroubovák a několik dalších základních kousků. Ale na co vám, proboha, budou klíče a matice, které jste dostali k nábytku? A mohli bychom pokračovat dále – pokud nepatříte mezi kutily, zahoďte nepotřebné nářadí a uvolněte prostor něčemu důležitějšímu. Pohlédněte na svou výbavičku realisticky… A když už budete v ráži, udělejte obdobný proces i s ostatním náčiním a vybavením, které máte v ruce jen při úklidu. Třeba se někomu bude hodit více než vám.

Talíře pro vás a dalších deset lidí

Ničím neobvyklým nejsou ani nahromaděné talíře a hrnečky. Jistě, je dobré mít o pár kusů více, protože jeden nikdy neví, kolik nečekaných hostů vítr přivane. Ale ruku na srdce – pokud již nějakou tu dobu stolujete v úzkém rodinném kruhu a pravděpodobnost, že s vámi poobědvá někdo další, se blíží nule – zbavte se nepotřebného harampádí a uvolněte místo v lince.

Časopisy, které nikdo nikdy nebude číst

Dělá to téměř každý. Tohle skvělé číslo časopisu přece nesmíte vyhodit. Teď sice nemáte čas, ale již brzy si uvaříte kafe a začtete se… Jenomže kdy si přečtete několik desítek dalších časopisů, které měly stejně zářnou budoucnost? Nalijme si čistého vína, skladování tiskovin k ničemu nevede. Šup s nimi do kontejneru na papír!

Stovky metrů kabelů

Na závěr jsme si nechali kabeláž. A nemáme na mysli tu, kterou používáte, ale kabely od elektroniky, která už dávno nefunguje (tu, mimochodem, nezapomeňte také vyhodit!!! :-)). Buďte nekompromisní a rozlučte se i s nepotřebnými starými součástkami. Pro čtenáře, kteří se chystají sestrojit stroj času nebo perpetum mobile, to samozřejmě neplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno