Domů / Design / Vintage – kompromis mezi retrem a modernou

Vintage – kompromis mezi retrem a modernou

Toužíte po vskutku netradičním bydlením a líbí se vám nejen současný design, ale i retro? Myslíte, že kombinovat dva zcela odlišné styly zavání kýčem a že to takhle nikdy nemůže fungovat? Ale kdeže! Proniknete s námi do jednoho z nejoblíbenějších stylů současnosti. Představujeme vám vintage…

vintage

Interiér ve stylu vintage je ideálním řešením pro každého, kdo chce zkombinovat nostalgickou klasiku z let minulých s modernou. Umožňuje nám zachovat věci, které máme rádi a současně se těšit z nejnovějších trendů. Zahrnuje v sobě prvky romantiky a možná i trochu nostalgie. Zajímavý je především nábytek, který působí velmi útulně a vypadá „zastarale“. Ve skutečnosti se však pyšní vysoce kvalitním provedením a hodí se prakticky do jakéhokoliv pokoje. Neméně působivé mohou být i mnohem menší kousky v podobě barevného retro porcelánu, který jste zdědili po prarodičích. Schválně v něm zkuste servírovat oběd ve futuristické kuchyni. Výsledný efekt působí velmi neotřele.

Vraťme se však ještě na malou chvíli k nábytku. Ten ve vintage stylu je především velmi elegantní a pohodlný. Perfektním příkladem mohou být vintage křesla, která vypadají tak trochu jako ze zámku. Měkké polstrování v čokoládovém, cappucinovém, žlutém, béžovém, bílém nebo lososovém odstínu je ve spojení s dřevěnou konstrukcí (nejčastěji dub, teak nebo bambus) skutečně neodolatelné. Rukojeť bývá vyzdobena rozličnými ornamenty nebo křivkami. Celek připomíná malý osobní trůn a přímo vybízí k nerušenému odpočinku.

Vintage styl bydlení nepodléhá pravidlům. Zavzpomínejte na doby svého dětství a vybavte si nábytek a prostředí, ve kterém jste žili. Vyberte si své nejoblíbenější kousky a udělejte pro ně místo. Výsledek předčí vaše očekávání.

O Adams

Jeden komentář

  1. hezké shrnutí. Jen si dovolím ještě dodat, že vintage styl je oblíbený nejen v interiérech domů, ale také (a především) v módě. Spousty modních značek mají dneska celé kolekce ve vintage stylu.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.