vintage
Design

Vintage – kompromis mezi retrem a modernou

[dropcap]T[/dropcap]oužíte po vskutku netradičním bydlením a líbí se vám nejen současný design, ale i retro? Myslíte, že kombinovat dva zcela odlišné styly zavání kýčem a že to takhle nikdy nemůže fungovat? Ale kdeže! Proniknete s námi do jednoho z nejoblíbenějších stylů současnosti. Představujeme vám vintage…

vintage

Interiér ve stylu vintage je ideálním řešením pro každého, kdo chce zkombinovat nostalgickou klasiku z let minulých s modernou. Umožňuje nám zachovat věci, které máme rádi a současně se těšit z nejnovějších trendů. Zahrnuje v sobě prvky romantiky a možná i trochu nostalgie. Zajímavý je především nábytek, který působí velmi útulně a vypadá „zastarale“. Ve skutečnosti se však pyšní vysoce kvalitním provedením a hodí se prakticky do jakéhokoliv pokoje. Neméně působivé mohou být i mnohem menší kousky v podobě barevného retro porcelánu, který jste zdědili po prarodičích. Schválně v něm zkuste servírovat oběd ve futuristické kuchyni. Výsledný efekt působí velmi neotřele.

Vraťme se však ještě na malou chvíli k nábytku. Ten ve vintage stylu je především velmi elegantní a pohodlný. Perfektním příkladem mohou být vintage křesla, která vypadají tak trochu jako ze zámku. Měkké polstrování v čokoládovém, cappucinovém, žlutém, béžovém, bílém nebo lososovém odstínu je ve spojení s dřevěnou konstrukcí (nejčastěji dub, teak nebo bambus) skutečně neodolatelné. Rukojeť bývá vyzdobena rozličnými ornamenty nebo křivkami. Celek připomíná malý osobní trůn a přímo vybízí k nerušenému odpočinku.

Vintage styl bydlení nepodléhá pravidlům. Zavzpomínejte na doby svého dětství a vybavte si nábytek a prostředí, ve kterém jste žili. Vyberte si své nejoblíbenější kousky a udělejte pro ně místo. Výsledek předčí vaše očekávání.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *