Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Výběr dřezu – jak zvolit ten správný, který vám pomůže? 1

Řešíte-li rekonstrukci kuchyně nebo výbavu nové kuchyně, dbejte na správný výběr. Ten starý, který jste měli, už neslouží tak, jak by měl nebo jste jen zatoužili po novém a lepším. Jelikož je to investice, která se vám vyplatí a bude sloužit hned několik dlouhých let, pak je dobré nad tím vším popřemýšlet a správně vybrat. Neměl by být jen moderní, krásný a designový, ale zejména praktický! Protože o praktickou stránku věci jde především. Denně budete dřez využívat a díky tomu nesáhněte po prvním, který v obchodě vidíte.

Centrum vaší domácnosti

Právě kuchyň je centrem, mnohdy se říká srdcem domácnosti. Rodina se zde schází a připravuje pokrmy. Rodina se u oběda a někdy také u večeře schází, debatuje spolu a stává se tak nedílnou součástí rodiny. Právě kuchyňský dřez je jednou z důležitých věcí, podobně jako lednice, sporák nebo pracovní plocha. Vybíráte-li dřez, zkuste pár základních tipů!

Máte doma myčku?

Výběr dřezu se může odvíjet také od toho, zda máte v úmyslu pořídit myčku nebo už jí dokonce máte. Ta totiž bude sloužit k mytí nádobí a dřez nebude tak moc využíván a občas v něm jen něco opláchnete. Při vaření také často oplachujete jednotlivé nádobí, nemáte čas čekat hodinu, než domyje myčka.

Velikost je důležitá

Od toho se také odvíjí velikost dřezu. Samozřejmě je důležité to, kolik prostoru máte v kuchyni. Máte-li myčku, sáhněte po menším dřezu, ideálně po dvojdřezu. Nemáte-li myčku nebo raději myjete nádobí ručně, pak vsaďte na velký a prostorný dřez. Musí se do něj vejít nejen nádobí, ale také se připravte na to, že denně v něm budete mýt nádobí. Také je vhodný dřez s odkapávacím prostorem, kam můžete nádobí odkládat, pokud potřebujete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.