Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Výběr dřezu – jak zvolit ten správný, který vám pomůže? 2

Řešíte-li rekonstrukci kuchyně nebo výbavu nové kuchyně, dbejte na správný výběr. Ten starý, který jste měli, už neslouží tak, jak by měl nebo jste jen zatoužili po novém a lepším. Jelikož je to investice, která se vám vyplatí a bude sloužit hned několik dlouhých let, pak je dobré nad tím vším popřemýšlet a správně vybrat. Neměl by být jen moderní, krásný a designový, ale zejména praktický! Protože o praktickou stránku věci jde především. Denně budete dřez využívat a díky tomu nesáhněte po prvním, který v obchodě vidíte.

Centrum vaší domácnosti

Právě kuchyň je centrem, mnohdy se říká srdcem domácnosti. Rodina se zde schází a připravuje pokrmy. Rodina se u oběda a někdy také u večeře schází, debatuje spolu a stává se tak nedílnou součástí rodiny. Právě kuchyňský dřez je jednou z důležitých věcí, podobně jako lednice, sporák nebo pracovní plocha. Vybíráte-li dřez, zkuste pár základních tipů!

Jak velký by měl dřez být?

Velikost je asi na každém, záleží na velikosti kuchyně a využití. Co je důležité je hloubka. Ta by totiž měla být ideálně devatenáct centimetrů. Menší hloubka by totiž mohla způsobit, že voda bude při mytí nádobí nebo oplachování cákat ven a to znamená, že budete muset vše uklízet. Hloubka je dosti důležitá.

Materiál, po kterém sáhnete

Když máte vybraný rozměr a hloubku, přejděte k materiálu. Vybírejte takový, který je praktický a funkční. Ideálně takový, který se velmi dobře udržuje a jeho čištění nebude nikterak složité a nepříjemné. Rovněž by měl materiál zapadat do konceptu celé kuchyně.

Myslete na tvar

Některé tvary vypadají vyloženě moderně a luxusně, ovšem nemusí plnit ten správný účel. Můžete sáhnout po klasice jako kulatý dřez, obdélník nebo půlkruh či elipsa. Můžete zvolit dvojdřez či dřez s odkapávací plochou, což oceníte díky praktičnosti.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *