Kuchyně,  Tipy & praktické informace,  Vaření

Vybíráme – jak si vybrat kávovar?

Ať už dodržujete jakékoliv rituály, spojuje je právě káva. Respektive pití kávy.

Změna k lepšímu?

Za poslední dobu se příprava kávy změnila. Dnes už není tak neobvyklé, že i doma si můžete připravit kvalitní espresso, latté nebo překapávanou kávu. Poslouží k tomu skvělé kávovary, které dnes nejsou cenově nepřijatelné. Dnes už si můžete pořídit opravdu kvalitní kávovar za zlomek ceny. A kvalitní šálek espressa nebude už jen záležitost, kterou si budete moci dát v kavárně nebo restauraci.

Důležitá otázka je, zda se vám kávovar skutečně vyplatí. Pijete kávu převážně v práci? Doma si jí uvaříte jen občas, ale i přesto chcete mít doma kávovar, kde si takový lahodný šálek připravit. Pokud pijete opravdu malé množství kávy, pak vám bude stačit frenč press nebo moka konvička. Pokud chcete víc šálků, můžete si pořídit rovnou elektrický překapávač na kávu.

Kávovar na kapsle

Kávovary na kapsle jsou v dnešní době poměrně oblíbené. Kromě toho je to také pořizovací cena, protože jsou opravdu levné. A kolik toho umí! Udělá vám latte, espresso, horkou čokoládu a různé další šálky kávy, podle toho, jaké kapsle doma máte. Přístroj je to levný a pořídit si jej můžete v každém elektru nebo jiném obchodě.

Ovšem pozor na to, kolik za něj ve skutečnosti zaplatíte. Podstatnou část totiž tvoří kapsle, bez kterých se neobejdete. A ty často nejsou levné. Pokud si takovouto kávu dáte jen občas, pak to není taková zátěž pro rozpočet. Když však pijete dva šálky kávy denně, může se to vyšplhat ke skutečně vysokým nákladům.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.