Bydlení,  Design,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Vybíráme koberec – jak vybrat ten nejvhodnější?

Koberec, podle mnohých by v interiérech neměl rozhodně chybět. Dnešní doba však upřednostňuje plovoucí podlahy, linoleum a další typ podlah, které již koberce nepotřebují. Nemusíte tedy koberec umístit do celého interiéru, ale pořídit si například kusový koberec. Mají spoustu výhod, ale také nevýhod. Rozhodnete-li se pořídit koberec, jak vybírat ten nejvhodnější?

Kde jej kupovat?

Můžete takřka kdekoliv, dnes už koberce nabízejí nejen specializované prodejny, ale například také hobby markety či dokonce internetové e-shopy. Je tak zcela na vás, kde si svůj koberec vyberete. K dispozici jsou kusové koberce, celoplošné v metráži. Vybíráte také ze spousty vzorů, materiálů, barev a podobně. Výběr koberce není radno podcenit, bude vaší domácnosti sloužit několik let.

Kvalita se vyplatí

Cena koberce se odvíjí od toho, z jakého materiálu je vyroben. Umělé vlákno patří k těm levnějším variantám, protože výrobní náklady jsou nízké. Nejčastěji to bývá právě polyester, polypropylen a pozakryl. Chcete-li sáhnout po materiálu jako hedvábí, vlna nebo bavlna, pak si připravte podstatně víc financí. Dnes se volí také určitý kompromis, tedy kombinovaný koberec, který je vyroben z obou materiálů.

Symboly na koberci

Piktogramy vám jistě pomohou při výběru koberce. Díky nim se totiž dozvíte spoustu zajímavých a hlavně užitečných informací. Zjistíte, jaké vlastnosti výrobek má, zda je vhodný do domácího prostředí, jakou snese zátěž, jak moc je odolný, zda je možno na něj postavit těžší nábytek, kolečkovou židli nebo zda je vhodný do místnosti, kde je podlahové topení.

Poté už vám jen stačí vybrat si ten správný vzor a barevné provedení, které se bude hodit do vašeho interiéru a do celého domu. Doporučují se vybírat univerzální barvy, které vám pomohou experimentovat s barevnými zdmi. Díky tomu se nebudete muset držet jedné jediné barvy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *