Bydlení,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Vybíráme kuchyňského robota – co všechno by měl zvládnout? 1

Jste v kuchyni jako doma a pravidelně a hlavně rádi své rodině vyvařujete nejrůznější speciality a dobroty? Ať už to jsou nejrůznější dezerty, buchty, dorty nebo se pouštíte také do tatarského bifteku, hamburgerů a podobně? Sladké či slané, ke všemu potřebujete nejen svůj kuchařský um, ale také spoustu kuchyňských pomocníků. Právě s nimi si značně zjednodušíte svou práci a bez potíží vytvoříte ty největší laskominy, po kterých se rodina bude moci utlouct. Jedním z těchto pomocníků je také kuchyňský robot. Bez něj často neuděláte ani ty základní úkony. Poroučel se váš stávající do věčných lovišť? Musíte si nyní pořídit nový kousek. Jeho výběr neuspěchejte!

Zvažte jeho přednosti

Nekupujte bezhlavě první kousek, který vidíte v obchodě nebo který vás zaujme svou cenou. Myslete především na funkce, kterými disponuje. Často vám právě ony mohou hodně usnadnit život a vaření obecně. Ovšem bývají úsporou nejen pro vaši práci, ale také pro váš čas. Jak jej správně vybrat?

Pozor na kuchyňský mixér

Kuchyňský mixér je jedním ze zásadních pomocníků. Když už také on odejde do věčných lovišť, máte na vybranou. Buďte zase mixér nebo už kuchyňský robot. Druhý jmenovaný je samostatný přístroj, který je pevně ukotvený, stojí na jednom místě. I tak se dá přemístit z jednoho konce linky na druhý, na stůl a podobně. Stačí do něj dát ingredience, zapnout a on vám je zpracuje v jedno těsto, vyšlehá bílek nebo spojí vejce s cukrem do pěny. To vše bez vaší asistence. Naproti tomu kuchyňský mixér obsluhujete vy. Stojíte u něj a musíte pečlivě mixovat, aby se nic nikde nepřichytilo. U kuchyňského robota se můžete věnovat dalším činnostem a tím se práce v kuchyni nejen usnadní, ale také zkrátí. Pokud stojíte před volbou, určitě si usnadníte práci, když zvolíte kuchyňského robota.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *