Vybíráme kuchyňského robota – co všechno by měl zvládnout? 2

0
315

Jste v kuchyni jako doma a pravidelně a hlavně rádi své rodině vyvařujete nejrůznější speciality a dobroty? Ať už to jsou nejrůznější dezerty, buchty, dorty nebo se pouštíte také do tatarského bifteku, hamburgerů a podobně? Sladké či slané, ke všemu potřebujete nejen svůj kuchařský um, ale také spoustu kuchyňských pomocníků. Právě s nimi si značně zjednodušíte svou práci a bez potíží vytvoříte ty největší laskominy, po kterých se rodina bude moci utlouct. Jedním z těchto pomocníků je také kuchyňský robot. Bez něj často neuděláte ani ty základní úkony. Poroučel se váš stávající do věčných lovišť? Musíte si nyní pořídit nový kousek. Jeho výběr neuspěchejte!

Zvažte jeho přednosti

Nekupujte bezhlavě první kousek, který vidíte v obchodě nebo který vás zaujme svou cenou. Myslete především na funkce, kterými disponuje. Často vám právě ony mohou hodně usnadnit život a vaření obecně. Ovšem bývají úsporou nejen pro vaši práci, ale také pro váš čas. Jak jej správně vybrat?

Výkon motoru

U tohoto přístroje je důležité sledovat výkon motoru. Čím vyšší výkon, tím je odvedená práce lepší. Některé kousky disponují mlýnkem, takže si už nyní můžete maso namlít sami, přidat koření, česnek, sůl, pepř, strouhanku a nechat hnětacími nástavci vypracovat na hmotu, kterou budete dále používat na karbenátky, hamburgery a podobně.

Způsob míchání

Středové míchání znamená, že se metly točí okolo své osy. Je potřeba počítat s tím, že se musíte do mísy čas od času podívat a ingredience, které se budou lepit na stěny nádoby, stěrkou umístit doprostřed. Planetární míchání pojme celou mísu a problém se zbytky těsta na stěnách nebudete muset řešit.

Základní výbava

Kuchyňský robot pořiďte minimálně v základní výbavě. Najdete tři základní háky – na míchání tužších těst jako je kynuté a podobně, metlička, která vám vše vyšlehá a lopatka na míchání. Rozhodnete-li se investovat, pak můžete sáhnout po kouscích, které disponují struhadlem, mlýnkem na maso, odšťavňovačem a podobně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno