kuchyň
Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Vybíráme mikrovlnku – jak si vybrat tu správnou?

Mikrovlnná trouba neboli také mikrovlnka je velmi důležitým kouskem v domácnosti. Jde o spotřebič, který před pár lety byl jen ve vybraných domácnostech. Jeho pořizovací cena byla vysoká a mí rodiče si pořizovali mikrovlnnou troubu za vysoké částky. Doba se změnila, s ní i ceny a vybavení mikrovlnné trouby.

Domácí spotřebič, který se vyplatí

Mikrovlnná trouba patří mezi kuchyňské pomocníky a na trhu existuje velká spousta jednotlivých modelů různých značek. Vybírat můžete z různých barevných provedení, různých velikostí a podobně. Nevíte přesně, jakou si chcete vybrat? Možná vám s výběrem trochu pomůžeme.

Kde jí postavit?

To je asi jedna z nejdůležitějších otázek, protože existují mikrovlnky, které jsou volně stojící i takové, které jsou vestavěné. Chcete samozřejmě, aby padly do vašeho interiéru, takže i tento jednoduchý výběr bude mít vliv na design a hlavně velikost mikrovlnky. Mikrovlnky můžete postavit také do rohu, existují atypické kousky, které se do kuchyně budou hodit.

Prostor a objem mikrovlnky

Asi jiný objem zvolíte, pokud budete ohřívat v mikrovlnce jen pár kousků jídla, pro jednoho než když budete v mikrovlnce ohřívat jídlo pro čtyřčlennou rodinu. Některé mikrovlnné trouby slouží jen k ohřívání, s jinými se dá poměrně slušně péct, rozmrazovat potraviny a podobně.

K čemu bude sloužit?

Jedním z hlavních bodů je také to, proč mikrovlnnou troubu vlastně budete pořizovat. K jakému účelu jí budete chtít využívat? Pokud chcete jen ohřívat, pak jde o klasickou monofunkční mikrovlnku, která nebude asi jedna z nejdražších. Existují bifunkční mikrovlnky, které disponují také grilem. Dokonce existují také multifunkční mikrovlnky, které mohou péct s pomocí horkého vzduchu, mají funkci Crisp, kdy upečou cokoliv do křupava. Můžete vybírat mikrovlnnou troubu, která umí vařit jídlo v páře. Právě taková mikrovlnná trouba může mít vyšší cenu, ale zase nahradí klasickou troubu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *