Vypěstujte si zeleninu, která vás nadchne

0
194
Batáty
Batáty

Zajímáte se o to, jak zvelebit svůj domov? Jestliže ano, je trendem posledních let propojování bydlení a přírody. Pod tím si samozřejmě můžete představit různorodé věci. Co máme na mysli my? Že si něco sami vypěstujete. Naším tipem jsou brambory batáty. Jedná se o celkem zajímavou zeleninu, která má načervenalou barvu a nasládlou chuť. Jsou podobné klasickým bramborám, což znamená, že na pěstování jsou velmi jednoduché.

Batáty
Batáty

Na zahradě, ale i na balkoně

Je jedno, jestli bydlíte v rodinném domku, nebo naopak bydlíte v bytě. V obou případech není problém pár rostlin vypěstovat. Dobře se jim daří i v našich oblastech a tak se není třeba obávat složitostí. V případě záhonu je postup celkem jasný. A jak je to mu v případě pěstování na balkoně? Je to podobné, jako u rajčat. Doporučujeme větší plastové nádoby, ve kterých vám budou batáty růst. Počet zvolte s ohledem na velikost vašeho balkonu. Nejenom, že byste zde měli mít dost místa vy sami, ale je také třeba zajistit dostatek slunečního svitu.

Co budete potřebovat?

Jak jsme už výše uvedli, takové pěstování není ničím složitým a dá se říci, že budete potřebovat jenom tři hlavní věci. Sami se podívejte na rady, jak na pěstování batátů a uvidíte, že vám rozhodně v ničem nelžeme. Když máte záhon, nebo vhodné nádoby na balkon, už potřebujete jenom:

  • Kvalitní hlínu plnou živin
  • Dostatek vláhy
  • Tyčky na podepření rostlin

Sklizeň je hračkou

Jelikož se jedná o zeleninu podobnou bramborám, je i samotná sklizeň doslova hračkou. Jednoduše je vykopete ze země a lehce umyjete. Potom už není problémem ochutnat. Připravíte je snadno. Můžete je dát třeba i na gril, pokud taková jídla milujete. Stejně tak je lze upéci v troubě, nebo klasicky uvařit ve vodě, či si z nich můžete připravit kaši, nebo také pyré. Je to jenom na vás samotných. A co se k nim hodí? Ideální je maso, stejně jako vás nezklamou také ryby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno