Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Vyrobte si sami – svícen s vůní vanilky a skořice

Vánoce nejsou jen o dárečcích, vánočním stromečku a jídle, ale také často o krásné a nezaměnitelné vůni. Máte také rádi, když to všechno u vás doma příjemně voní? Neustále objevujete nové a nové svíčky, olejíčky, které necháte v zásuvce a ony provoní interiér? Nejsou to zrovna levné záležitosti a mnohdy také jejich vůně není taková, jakou si představujete. Nebude přeci jen lepší nechat provonět svůj domov vůní jablka, vanilky, skořice nebo jehličí, které patří k Vánocům obecně? Nemusíte pořizovat drahé komerční spreje, přístroje nebo olejíčky. Vyrobte si doma krásný svícen!

Vánoční vůně

Máte rádi, když to u vás doma krásně voní? Zkoušíte spoustu věcí, ale stále se vám nic nelíbí tak, jak si představujete. Naproti tomu takové aroma, když pečete závin nebo vanilkové rohlíčky, to je k nezaplacení. Můžete si podle návodu vyrobit vlastní skořicovou vůni, kterou dále smícháte třeba s vanilkou, jablkem, pomerančem, zkrátka s tím, co vás napadne!

Co budete potřebovat:

  • Vonnou svíčku (se základní vůní vanilka, pomeranč, borovice…)
  • 3 balené celé skořice (pozor nepolámanou ani nepoškozenou)
  • Provázek
  • Gumičku
  • Ozdoby ke svíčce

Jak postupovat:

Vyberte si vhodnou svíčku, podle jejího průměru také spotřebujete skořici. Menší svíčka přirozeně využije méně skořice. Svíčka by měla být hrubší, protože vůně následně může být málo intenzivní a skořici v podstatě neucítíte. Vsaďte také na svíčku, která má speciální voskovou vrstvu a hoří takzvaně dovnitř. Jinak může začít skořice hořet.

Na svíčku dejte gumičku zhruba do dolní třetiny a za ni dávejte skořicové tyčinky, dokud nebude celá svíčka obalená tyčinkami skořice. Za pomoci provázku upevníte skořice v horní části a rovněž ve spodní, čímž krásně zakryjete gumičku. Pevně zavažte. Svíčku můžete převázat uprostřed mašlí, přidat pár plátků pomeranče, který přilepíte tavnou pistolkou nebo cokoliv dalšího. Svíčka slouží nejen pro vaše potěšení, ale může být vhodným dárkem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.