Pěstování rostlin,  Zahrada

Zahrada podle feng shui

Zahrada podle čínského umění Feng Shui patří k dominantním místům, které mají vliv na rovnováhu a harmonii. Budete-li se dobře starat o daný prostor, zasvětíte-li jej Feng Shui, pak dosáhnete rovnováhy mezi energiemi Yin a Yang. Jak na to?

Pozitivní energie

Zahrada musí mít tu správnou energii. Zbavte se negativity, přivolejte si pozitivitu. Energii Yin obsahuje země, skály, vodní nádržky, rostliny, květiny nebo stromy, energii Yang zase cihly, dřevo, pevné konstrukce, krb, hřebíky. Při zařizování zahrady myslete na oblé linie, které pomáhají proudění energie. Nechte v zahradě dominovat přirozenost, volnost.

Květy během celého roku

Květena je podle Feng Shui důležitá a to v každém ročním období. Rostliny s energií jsou například všechny ty, které mají velké listy, rostou poblíž vody či jiné vodní nádržky. Vhodné jsou také rostliny na zavěšení, jelikož ty zvyšují energii, případně pomáhají jejímu toku. Skvělý nápad je zavěsit květináčky s rostlinami v pergolách a altánech, zkrátka tam, kde často procházíte nebo tam, kde se shlukujete nejen s rodinou, ale také s přáteli.

Štěstí a prosperita

Štěstí a prosperitu vám podle Feng Shui zajistí pomerančovník nebo citronovník se zralými plody, který umístíte před vstupní dveře. Pečujte o stromy a to minimálně jednou ročně. V domě se pak o své rostliny starejte každé tři týdny. Rostliny, o které se nepečuje, nepaří k dobrým a pozitivním věcem.

Vodní zdroj na zahradě

Voda je symbol tvořivé energie, zlepšuje pohodlí rodiny a to nejen po rodinné, ale také po ekonomické stránce. Na vaší zahradě by proto neměla chybět kašna, fontánka, studna, bazén nebo jakýkoliv jiný vodní zdroj. Měl by být nepravidelného či oválného tvaru. Voda by se v něm neměla zadržovat, ale opět by měla proudit. Mezi rostlinami si můžete tvořit cestičky ovšem jen s jemnými zatáčkami. Přímá cesta nechává energii velmi rychle proplouvat a to dobře není.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *