Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Zápach v domácnosti – jak se jej zbavit?

Ať se snažíte sebevíc udržovat ve svém bytě či domě pořádek a čistotu, ne vždycky se to do puntíku povede. Někdy to ani nemusí být úplně ve vaší moci, nějaký kousek jídla někam zapadne, tam bude hnít a v domácnosti to začne po čase nepříjemně zapáchat. Někdy můžete zapomenout vynést koš a v kombinaci s horkem to udělá pěknou paseku v ovzduší vaší domácnosti.

Difuzéry a vonné svíčky

Ač se urputně snažíte zápachu zbavit, někdy je to složité. Proto, když už to nejde vyřešit, snažíte se alespoň ten nepříjemný odér zakrýt. Ne vždycky se to však úplně podaří. Pořádně svou domácnost uklidíte, vše vyklidíte, použijete spoustu čisticích prostředků, ale pořád se ne a ne zbavit toho zápachu. Kde se vůbec objevuje? To je správná otázka, je nutno najít pravou příčinu zápachu, jedině tak jí totiž účinně a napořád odstraníte.

Ucpané odpady

Nejčastěji se tak děje v kuchyni, kde pravidelně a často vaříte, ukládáte špinavé nádobí a umýváte toto nádobí. V potrubí se může usazovat mastnota, kterou splachujete z nádobí, zbytky jídla, saponáty a podobně. Když se vše spojí, může to pěkně potrápit váš nos a čich. Je důležité věnovat čištění odpadu pravidelně pár minut. Můžete nasypat do odpadu jedlou sodu, přidat ocet a vše zalít vařící vodou. Následně několikrát propláchněte.

Lednice

Otevřete jí ve snaze, že si dáte něco dobrého a vypadne na vás nepříjemný zápach. V mnoha případech za to mohou zkažené potraviny, které začínají plesnivět. Někdy se také zápachy jednotlivých potravin mohou mísit. Pomoci může hrst čerstvě mleté kávy na malém talířku, rozpůlené jablko nebo třeba citron, který nakrájíte na plátky, dáte na talíř a necháte absorbovat všechny zápachy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *