Bydlení,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Zápach v lednici – jak jej můžete odstranit? 1

Lednici je nutno udržovat čistou a bez zápachu, protože jinak jí otevřete a přejde vás chuť na všechno jídlo, které v ní je. Jednotlivé vůně a pachy se mohou mísit, některé potraviny jsou cítit mnohem víc, než jiné. Obvykle vám stačilo lednici umýt a dát do ní talířek s jedlou sodou, což problém vyřešilo. Talířek v lednici je, ale zápach pořád přetrvává?

Boj se zápachem

Pokud víte jak, trvá to pár minut. Boj se zapáchající lednicí někdy může připomínat boj s větrnými mlýny. Když se budete držet našich rad a tipů, můžete nepříjemný zápach zkrotit a vaše lednice tak bude místem, kde to bude vonět příjemně a vypadat čistě. Stačí myslet na pravidelný úklid v kuchyni a dodržovat pár zásad. A zápach bude minulostí. Jak na to?

Potravinářská fólie pomůže

Zápachy a nepříjemné vůně se obvykle linou ze zkažených potravin nebo potravin, které mají svůj typický pach či silné aroma. Mohou to být sýry, rybí pomazánka, nařezaná cibule, česnek a podobně. Můžete si na tyto potraviny pořídit klasické krabičky nebo misky s víkem, popřípadě je zabalit do potravinářské fólie.

Pravidelně uklízejte lednici

Problémy se zapáchající lednicí cítíte pravidelně? Pak je nutno lednici pravidelně udržovat. Věnujte lednici v rámci úklidu vždycky nějaký ten čas a to minimálně jednou týdně. V lednici se může během využívání objevovat skvrny od šťávy, zbytků jídla, potravin a podobně. Odstraníte je s pomocí jedlé sody, mýdla a vody.

Myslete dopředu

Než se vůbec objeví v lednici nepříjemný zápach, zkuste se mu vyhnout. Tedy pokud do lednice ukládáte nějakou potravinu, která může nepříjemně zapáchat, například sýry nebo pomazánku z ryb, pak vše uložte do krabiček s uzavíratelným víkem a dejte do lednice. Jedině tak předejdete nepříjemnému zápachu!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *