Bydlení,  Kuchyně

Zápach v lednici – jak jej můžete odstranit? 2

Lednici je nutno udržovat čistou a bez zápachu, protože jinak jí otevřete a přejde vás chuť na všechno jídlo, které v ní je. Jednotlivé vůně a pachy se mohou mísit, některé potraviny jsou cítit mnohem víc, než jiné. Obvykle vám stačilo lednici umýt a dát do ní talířek s jedlou sodou, což problém vyřešilo. Talířek v lednici je, ale zápach pořád přetrvává?

Boj se zápachem

Pokud víte jak, trvá to pár minut. Boj se zapáchající lednicí někdy může připomínat boj s větrnými mlýny. Když se budete držet našich rad a tipů, můžete nepříjemný zápach zkrotit a vaše lednice tak bude místem, kde to bude vonět příjemně a vypadat čistě. Stačí myslet na pravidelný úklid v kuchyni a dodržovat pár zásad. A zápach bude minulostí. Jak na to?

Skladování masa je důležité

Do lednice potřebujete také uložit maso, které si koupíte. Ať už s ním budete pracovat později, upečete jej zítra nebo cokoliv jiného, musí být v chladu. Také máte ve zvyku dávat jej volně na polici v lednici? To je špatně. Skladujte maso v zásuvkách, ne na policích. Tím se zabrání odkapávání šťáv na poličky, kde jsou jiné potraviny.

Kontrolu mrazáku nevynechejte

Silné a nepříjemné zápachy se mohou z lednice přenášet do mrazáku a jedním z hlavních přenašečů mohou být tvořítka na led, krabičky a formičky se vším, co bylo v ledničce. Už z ní se na krabičku nachytat spousta bakterií a nepříjemných zápachů. Proto je nutno věnovat pozornost také mrazáku.

Můžete zkusit babské rady

Ty většinou působí na menší a tolik nevýrazné zápachy. Vyzkoušejte jedlou sodu, do misky nasypte trochu jedlé sody a dejte do lednice. Můžete také použít jablko, rozřízněte jej napůl a dejte do lednice. Po pár dnech vyhoďte. Do lednice můžete také dát misku uvařené rýže, která také pohlcuje zápachy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *