Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Žehlení – opravdu to děláte správně?

Žehlení je věc, kterou ženy více či méně mají rády. Některé tuto činnost obecně nesnáší, jiným nevadí, když si u toho pustí nějaký dobrý film. Možná jste také slyšely od dětí, že žehlit neumí. Ruku na srdce, říkali jsme to tak, ve snaze vyhnout se této nudné domácí práci. Když se však někdo zeptá vás, zda umíte žehlit, spíše vás to naštve. To je snad samozřejmé, nebo ne?

Žehlení není věda

Stačí k tomu možná znát jen pár rad a tipů. Nějaké vám můžeme poradit. Díky tomu se vám bude žehlit lépe, možná i zkrátíte dobu žehlení a hlavně se nenadřete. A to je určitě důležité. Někdy stačí fakt málo, změnit pár věcí a rázem si ušetříte práci. A kdoví, možná vás začne žehlení dokonce bavit!

Začátek je dobré praní

Máme na mysli pořídit si kvalitní prací prášek, změkčovač vody, aviváž. Vybírejte takové prací prostředky, které by vám při samotném procesu mohli pomoci, neškodili materiálům a podobně. Důležitým krokem je i to, jak prádlo věšíte. Neházejte to na věšák jen tak, pečlivě každý kus protřepejte, vyrovnejte všechny záhyby. Možná u toho strávíte nějakou chvíli, ale při žehlení si na to vzpomenete.

Žehlete hned

Nenechávejte nic na později. Pokud máte možnost, vyžehlete prádlo ihned poté, co jej stáhnete z věšáku. Když prádlo složíte do prádelního koše a necháte pár dní, bude žehlení namáhavější a také náročnější na energie.

Ne vše se žehlí

Některé věci se jednoduše nežehlí, například barevné ponožky nebo spodní prádlo. Nedoporučují se žehlit ani froté ručníky, které vysokými teplotami mohou ztrácet svou savost, a tím pádem upadá jejich kvalita. Vlnu, tvíd nebo manšestr žehlete přes bílou látku, kterou navlhčíte, hedvábí se žehlí třeba na rubové straně.

Správná žehlička udělá divy

Teflonový povrch žehličky po látce lépe klouže a nebude jí ničit, tím pádem se vám bude rovněž také lépe žehlit. Pokud vybíráte žehličku, věnujte jí dostatečnou pozornost.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *