Bydlení,  Pěstování rostlin,  Tipy & praktické informace

Zima a pokojové rostliny – co potřebují po zimních měsících?

Po zimních měsících bývá unavené a vyčerpané nejen lidské tělo, které je nutno znovu aktivovat, ale také rostliny. I když ty pokojové jsou v podstatě chráněny interiérem, i ony zažívají těžké měsíce. Musíte je znovu postavit na nohy. Podpořte a změňte životní prostředí a dopřejte jim novou energii.

Detox pro rostliny

Podobně jako tělo potřebujete detoxikovat a „dostat“ od nánosu zimy (mnohdy i zimních kilogramů) rostliny potřebují také takový detox. Co tedy s rostlinami s nadcházejícím jarem udělat? Čím rostlinám pomoci a jak s nimi po dlouhé a vleklé zimě nakládat?

Přesaďte je!

Na jaro by měly mít všechny rostliny nový kabát, tedy ty, které to potřebují. Mají některé rostliny v květináči málo prostoru a potřebují se někam rozrůstat? Jaro je na přesazení nejideálnější. Sáhněte po trochu větší nádobě, aby se kořeny mohly dál rozrůstat. Vždy použijte novou zeminu.

Sprchujte je!

Květiny je nutno čas od času osprchovat a osvěžit je. Nejjednodušší je dát všechny květináče do sprchy a odstranit z nich prach a všechny nečistoty. Budou díky této spršce lépe dýchat a pomůžete jim v jarní očistě. Máte-li doma rostliny, které sprchovat nemůžete, pak budete muset vzít štěteček a lehce je oprášit.

Přidejte hnojivo

Na jaro je určitě dobré přidat hnojivo. Dnes už jej můžete přidat do vody, kterou zaléváte květiny nebo jednoduše přidáte hnojicí tyčinky či granulky. Vybírejte hnojivo pečlivě, každé se hodí pro jiné rostliny. Postupujte podle návodu, který najdete na obalu jednotlivých hnojiv.

Dopřejte jim střih

Některé rostliny mohou mít polámané listy, zničené, uschlé a podobně. Podobně jako si stříháte vlasy je nutno začít pečovat i o rostliny. Odstřihněte vše, co je špatné, protože tak budou rostliny připraveny na jaro a nový růst.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *