Bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Životnost chladničky a nízká spotřeba – jak toho docílit? 2

I když dobře víte, že v lednici nemáte nic, co by mohlo uspokojit vaše chuťové buňky, popřípadě byste mohli něco stvořit či připravit něco dobrého, stále máte tendence chodit k lednici a otevírat ji. Třeba se tam za tu dobu něco změnilo, něco se tam vyrojilo, co by vaše chuťové buňky mohly brát v potaz. Jde o zlozvyk, který dělá spousta lidí a pokud jej máte v domácnosti dva, pak už to není zrovna jednoduché. Navíc tohle neprospívá lednici a její spotřebě. Větší spotřeba rovná se více elektřiny, což má vliv na vaši peněženku.

Jednoduché triky, které pomohou

Můžete vsadit na pár jednoduchých triků, které vám mohou pomoci. Zkrátka odbouráte nějaké ty zlozvyky, které máte. Zamyslíte se nad tím, jak lednici používáte a jak ji obsazujete. Můžete tak snížit spotřebu energie a navíc také prodloužíte životnost daného spotřebiče. Jaké tipy a triky můžete vyzkoušet?

Otevírání za madlo

Zamyslete se, jak otevíráte dveře lednice? Je to skrz boční stranu namísto madla? Právě to může být špatně, protože toto otevírání může poškozovat těsnění dveří. Právě špatné těsnění může mít na svědomí únik energií a tím pádem vysoké faktury za elektřinu.

Pozor na zkažené jídlo

Potraviny v lednici pravidelně kontrolujte a je-li něco zkažené nebo prošlé, zbavte se toho. Zkažené jídlo je místem, kde se rojí bakterie, které mohou mít vliv na další potraviny v lednici. Pozor, aby se potraviny nedotýkaly zadní stěny chladničky. Pravidelně také čistěte odvodňovací kanálek, aby se neucpal a poté nepřetekl.

Časté otevírání dveří

Tento zlozvyk a nešvar se pokuste odbourat. Častým otevíráním lednice do ní proudí teplý vzduch a lednice se tak musí začít chladit, aby potraviny v ní nebyly v teple. To znamená, že se spíná kompresor a to všechno má vliv na celkovou spotřebu elektrické energie.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *