biomasa
Pěstování rostlin

Znáte zelené hnojení?

Zelené hnojení je druhem organického hnojení, při kterém se do půdy zapravuje biomasa rostlin vypěstovaných pro tento účel. Díky zelenému hnojení zvýšíte úrodnost půdy.

biomasa

Jako zelené hnojení můžete na zahrádce využít aksamitník, hořčici, hrášek, měsíček, pohanku nebo třeba svazenku. Vhodné rostliny na zelené hnojení můžete vysévat od jara až do podzimu. Pokud nestihnete na podzim rostilnné hnojení včas zarýt, nic se nestane. Alespoň bude půda chráněna před mrazem. Rostliny zaryjte brzo zjara, hned jakmile to počasí dovolí.

Rosliny na zelené hnojení můžet nechat vyrůst do několika fází. Klidně je můžete nechat také vykvést. Květy zkrášlí zahrádku a navíc za ně bude vděčný také hmyz. Po odkvětu rostliny zaryjte do země. Před samotným rytím je však nasekejte na menší části.

Zelené hnojení je niverzálním organickým prostředkem, kterým můžete nahradit zhruba polovinu kravského hnoje. Zlepšuje podmínky pro využití minerálních hnojiv, má příznivé působení na vodní i tepelný režim půdy, zabraňuje vyplavování živin a v neposlední řadě chrání půdu před větrnou a vodní erozí.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.