Domů / Bydlení / Rychlovarný konvice – co je dobré vědět, než ji koupíte? 4

Rychlovarný konvice – co je dobré vědět, než ji koupíte? 4

Koupit rychlovarnou konvici vám připadá jako jednoduchá věc. Jednoduše vezmete první, kterou vidíte v obchodě? Vybrat ji však nemusí být tak úplně jednoduché. Jsou mezi nimi velké rozdíly, takže je vždycky dobré se nad tím zamyslet a vybrat si, jakou rychlovarnou konvici ve skutečnosti pořídíte do své domácnosti. Disponují hned několika různými možnostmi. Co od své konvice očekáváte? Přesně podle toho vybírejte daný kousek. Musí se přeci hodit k designu vaší kuchyně.

Kovové nádobky s ouškem

Takhle vypadaly první rychlovarné konvice, které pod sebou měly elektrickou plotýnku. Nebyly zrovna dvakrát úsporné, dnes jsou naproti tomu opravdu výkonné, nicméně na tehdejší dobu, devadesátá léta devatenáctého století, to byl jistě velký pokrok a posun kupředu. Vybavíte-li si dnes rychlovarnou konvici, pak jistě hledíte na to, z jakého je materiálu, v jaké kvalitě jí můžete pořídit a jaký má příkon. Některé také přidávají volbu teploty a důležitá je jak cena, tak i celkový vzhled konvice. Jaké ukazatele vám tedy pomáhají a radí při výběru?

Bezpečí především

U všech produktů, které jsou poháněny nějakou silou – ať už horkým vzduchem, elektřinou, plynem a podobně, je nutno dbát na bezpečnost. Také na rychlovarné konvici si všímejte ochranných prvků, které vám možná v tuto chvíli přijdou zbytečné, ale mnohdy pomáhají, ani o tom nevíte. Jedním z prvních je automatické vypnutí poté, co voda začne vařit. Přijde vám to automatické? Představte si, kdyby toto nebylo, voda by se vyvařila a kdoví, co by se stalo. Rovněž jsou konvice, které se sama vypne, když v ní není voda nebo jí uprostřed vaření zvednete. Samozřejmostí by mělo být používání konvic schválených v České republice.

Jak vybírat velikost?

Objem je jednou z věcí, kvůli které se vyplatí nad výběrem přemýšlet. Jste sami nebo vaříte vodu v minimálním množství? Pak vám postačí menší kousky, kde je objem od 0,5 litru. Obvykle se však doporučuje větší objem.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*