Jak ušetřit

3 tipy, jak ušetřit v domácnosti

Určitě jste si párkrát řekli, kam se ty peníze každý měsíc vytrácí, výplata přijde na účet a během chvíle je pryč. Nájem, poplatky za vodu, topení, elektřinu a další a další.

Peníze se tak rozkutálí během chviličky. A když ještě přijde vyúčtování a v něm nedoplatek za elektřinu a topení, pak se nad tím pozastavíte. Přinášíme vám tři osvědčené tipy, kterými můžete ve své domácnosti něco málo ušetřit.

Pozor na světla

Není ničím výjimečným, že právě světla jsou velkou položkou ve vyúčtování elektřiny, zvláště když máte stále ještě klasické žárovky. Sáhněte tedy po úsporných žárovkách, které mají spotřebu 20 W a náklady se tak sníží až o 80%. Máte-li strach, že se tyto žárovky pomalu rozehřívají, porozhlédněte se po kvalitních kouscích. Každá žárovka by na obalu měla mít uvedený čas ve vteřinách, což znamená, za jak dlouhou dobu se plně rozsvítí. Ke světlům samozřejmě patří také zhasínání. Naučte se zhasínat, když odejdete z místnosti.

Myslete na topení

Dobře vytopený byt či dům je důležitý, zejména v zimních měsících, kdy je venku opravdu zima. Naučte se topit ekonomicky. Na noc vždycky snižujte topení, protože během noci nepotřebujete tak výrazně topit. To samé platí také o tom, když jdete někam ven. Nenechávejte topení zbytečně na pátém stupni, když domů dorazíte až v podvečerních hodinách. Postačí třetí stupeň, který udržuje v bytě příjemné teplo. Není od věci si pořídit termostaty, se kterými máte přehled, kolik je v místnosti stupňů.

Kvalitní spotřebiče

Máte doma lednici, která už má za sebou spoustu let? Matně si pamatujete, že má třídu A? Váš sporák už také není nejnovější, televize má také na svém kontě pár křížků. Máte-li takovýchto spotřebičů doma víc, pak se to projeví na každoročním vyúčtování. Poohlédněte se po kvalitních spotřebičích, které mají vyšší energetickou třídu. Dnes už je to A+ až A+++. Budete možná překvapeni, jak moc s tímto jednoduchým krokem ušetříte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.