Bydlení,  Interiér,  Koupelny

Bezpečnostní prvky v koupelně nejsou zbytečností

Stavíte-li si svůj dům snů, popřípadě, když rekonstruujete koupelnu, pak dopředu přemýšlíte, jaká bude vaše koupelna. V jakých barvách bude, zda sáhnete po vaně či sprchovém koutě, jestli bude spojená se záchodem, jak velké zrcadlo do koupelny pořídíte. Myslet musíte také na bezpečnost v koupelně, především na bezpečnostních prvcích.

Bezpečná koupelna

Bezpečí v koupelně je velmi důležité. Dnes je již na trhu spousta vychytávek a rad, které mohou vaše bezpečí v koupelně zvýšit. Přinášíme vám tyto základní prvky, které pomohou v koupelně zvýšit bezpečnost a vy se tak nebudete muset bát případného úrazu či nějakého jiného problému. A uklouznutí v koupelně či jiný úraz už vás nebude tolik trápit!

Řešte už dlažbu

Koupelna je místem, kde se myjete, sprchujete, koupete, zkrátka místem, kde se voda objevuje ve velkém množství. A takové uklouznutí na podlaze může být pěkně nepříjemné, tedy především následné pády. To můžete vyřešit s pomocí dlažby, která má protiskluzovou glazuru nebo dlažbou, která má reliéf. Využít můžete také podlahové topení, díky kterému bude podlaha rychleji schnout.

Protiskluzová vana či vanička

Některé vany nebo vaničky u sprchového koutu pěkně kloužou. Taky to znáte? Nejednou se vám stalo, že jste se pěkně uhodili či vám alespoň podjela noha. Protiskluzová úprava je tedy ideální možností. Zajistí větší stabilitu a bude bránit uklouznutí. Pokud již máte vanu či vaničku koupenou, pak vyzkoušejte protiskluzové podložky.

Bezpečné rozmístění elektrických zásuvek

V koupelně hrozí velké riziko uklouznutí a následného pádu. Důležité je také myslet na elektrické zásuvky. On totiž také úraz elektrickým proudem je nepříjemný a co víc, může být pěkně nebezpečný. Dodržujte bezpečností opatření a elektrické zásuvky umisťujte jen tam, kde je to bezpečné.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.