Botník, jaký vybrat, aby vaší domácnosti sloužil?

0
202

Boty jsou u mnoha žen velkou zálibou. Mají hned několik párů, v různých barvách, s podpatkem i bez podpatku. Aby vydržely, je nutno o ně správně pečovat, dopřávat jim čištění, následnou péči a v neposlední řadě je také správně skladovat a ukládat. A to může být často oříškem, který je nutno vyřešit.

Muži versus ženy

O tomto „problému“ se obvykle moc nemluví, ale existuje. Ženy mnohdy utiskují a utlačují muže, co se bot týče. Bývají to právě ženy, i když ne vždy, které v botníku zabírají spoustu prostoru. Na muže tak zůstává jen minimum místa. Při zařizování interiéru je nutno myslet také na botník. Ten by měl být nejen praktický, ale také hezký.

Boty v něm musí být dobře přístupné a také přehledně uložené. Pak stačí jen vytáhnout ten pár, který zrovna potřebujete. A jít ven. Když budete boty vracet na zpátky na své místo, pak se nestane, že budou špinavé, poházené nebo dokonce zničené.

Jaký botník zvolit?

Máte-li k uskladnění lehké letní boty jako žabky, háčkované boty, dětské boty, papuče, sandálky a podobně, pak vám postačí jednoduchý drátěný koš. Ostatní boty je dobré ukládat to klasických botníkům. Ty mívají samostatné police, do kterých bez větších problémů uložíte jednotlivé kousky. Takový botník má své místo v předsíni nebo za dveřmi, zkrátka tam, kde budete mít boty po ruce.

Vždy uzavíratelný

Je-li to jen trošku možno, pak vybírejte botník, který je uzavíratelný. Následně už jen dolaďte vzhled a styl. Často se prodávají botníky v sadách s předsíňovou stěnou nebo s věšáky, takže bude interiér vypadat jednotně. Důležitý je také materiál, měl by být odolný. Boty bývají často mokré, podrážky jsou znečištěné. Je dobré, aby byl také snadno udržitelný.

Dva botníky

Vždy by měly být dva botníky. Tedy jeden, který je hned u dveří a který má dvě až tři poličky. Tam se ukládají kousky, které aktuálně používáte. Pak je ještě další botník, větších rozměrů, kde ukládáte sezónní obuv. Může být různě velký, podle toho, kolik máte párů bot. Oblíbené jsou tak výklopné botníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno