Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Bydlení v africkém stylu: Trocha exotiky není na škodu

Láká vás divoká africká příroda, ale netušíte, kdy vám finanční situace umožní první dobrodružnou výpravu? Proč čekat, když si můžete Afriku pozvat k sobě domů! Interiér v tradičním africkém pojetí je v kurzu a my vám prozradíme, jak si ho zařídit. Naivní umění afrických domorodců má své kouzlo a promění váš domov na soukromé safari!

shutterstock_134588201

V interiéru v africkém stylu dominují pestrobarevné tkaniny, motivy exotických zvířat, přírodní materiály jako kokos, ebenové dřevo či banánová vlákna. Na zdech samozřejmě nesmí chybět tajuplné dřevěné masky. Pokud vám to připomíná koloniální styl, máte pravdu. Nicméně nezapomeňte na fakt, že v současné době obchodníci prodávají především originální výrobky z afrických dílen a pomáhají tak vylepšit příjmy bídně žijícím domorodcům. Takže proč nespojit příjemné s užitečným a nepořídit si pár originálů? Vaše peníze se dostanou tam, kde je jich skutečně potřeba a vás bude hřát na srdci, že jste udělali dobrý skutek.

Vraťme se však k africkému stylu jako takovému. V interiéru mají své místo zvířecí kůže a kožešiny. Samozřejmě nepředpokládáme, že si pořídíte pravou leopardí nebo zebří kůži – plně postačí tkanina s takovým vzorem. Můžete ji využít jako závěs, kobereček, přehoz přes postel a podobně. A u vás doma najednou zavládne exotická atmosféra!

Mezi vyhledávané dekorace patří naivní obrázky s výjevy z každodenního života domorodců. Většinou se vyrábí jako batika a na zdi působí velmi pěkně. Neméně nápadité jsou jednoduché motivy zvířat a rostlin, kterými můžete ozdobit ubrusy, závěsy nebo polštářky. Své uplatnění najdou jak v obýváku, tak i v kuchyni nebo dětském pokoji.

A co dál? Nezapomeňte ani na vkusné vyřezávané sošky ze dřeva. Opět můžete zvolit mezi zvířaty, rostlinami nebo lidskými siluetami. Dřevo působí teple a harmonicky, ale chybu neuděláte ani v případě recyklovaného kovu. U internetových prodejců seženete spoustu dalších dekorací, které vám pomohou nastolit jednolitý africký charakter. Jdete do toho?

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *