Bydlení,  Interiér,  Obývací pokoje

Chyby v obývacím pokoji – co může kazit celkový vzhled? 1

Lidé se snaží do svých interiérů mnohdy propašovat to, co mají rádi. Líbí se vám shluk několika stylů, ale splácat je dohromady – to není úplně to nejlepší. Lidé v dobré víře do svého interiéru pečlivě vybírají jednotlivé kousky, mají nějaký plán a návrh svého obývacího pokoje, ale když to vše dají dohromady, pak to nepůsobí tím dojmem, jaký jste zamýšleli? Někdy se mohou objevovat chyby, které děláme všichni.

Méně je často více

Známé pořekadlo, které by mohlo a možná i mělo, platit paušálně na všechno. Právě lehký a vzdušný interiér zaboduje daleko víc, než takový, kde je spousta věcí, různých stylů, barev a vzorů. Ač ke všemu chováte ty nejniternější vzpomínky, je dobré myslet na celkovou atmosféru, která z místnosti dýchá. Jedině tak se budete doma cítit dobře. Jaké chyby můžete aplikovat na svůj obývací pokoj?

Velký shluk a nečlěnění

Obývací pokoj bývá často velkým prostorem, který však jeho majitelé obvykle nerozdělují do jednotlivých zón, což působí neútulně, hala bala naházené a neuspořádaně. Správné rozčlenění jej oživí, dodá mu funkčnost a celkově působí útulně a organizovaně. Rozčlenit interiér lze správným nábytkem, čímž tomu dodáte jednoduchost. Nebojte se velký pokoj přepažit dřevěným systémem polic nebo kovovou konstrukcí, případně do prostoru nechat vyniknout sedací soupravu. Dobré je také vybírat správné barvy, které prostor obejmou a zútulní.

Každý pes jiná ves

Problém v obývacím pokoji mnohdy bývá s nábytkem. Lidé jej, často z jakéhokoliv důvodu, nemají jednotný nábytek, proto jej vybavují takovými kousky, které doma mají nebo takové, které jim někdo podaruje. Vysoké skříně, vitrínky a podobné věci.

Špatná velikost sedačky

Ta musí korespondovat s velikostí obývacího pokoje a dalším nábytkem. Nevhodná velikost může zablokovat půlku pokoje a celkově pak v obývacím pokoji není místo na nic dalšího. Volte sedací soupravu takovou, která bude s obývacím pokojem ladit a to i velikostně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.