Bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Čištění matrací – jde to i bez praní?

Čas od času je nutno dát matraci nový vzhled a pořádně jí očistit od všeho. Odstranit všechny nečistoty a nánosy, které může obsahovat a minimalizovat tak možné roztoče a další bakterie, které se v ní udržují. To všechno přispívá k tomu, že se vám mnohem lépe spí, spíte na čistém a voňavém místě. Co však dělat, když se potah matrace nevleze do pračky? Jde to i bez ní?

Praní matrace bez pračky

Ano, čistit matraci bez pračky je možné. Šetří to mnohdy čas a vaše matrace bude jako ze škatulky. Nevleze-li se vám potah matrace do pračky nebo jednoduše se vám nechce celou matraci svléknout, dát do pračky a vyprat, pak je tato metoda ideální. Šetří čas a efekt je podobný, jako když vyperete potah v pračce.

Skvrny můžete vyčistit rychleji s pomocí domácího přípravku, který vám nyní přinášíme. Je bez zbytečných chemických látek, vyrobit jej můžete jednoduše v pohodlí domova. Čas od času je však dobré matraci pořádně vyprat v pračce. Mezitím můžete vyzkoušet tento postup!

Co budete potřebovat:

  • 200 ml peroxidu
  • 3 polévkové lžíce jedlé sody
  • Pár kapek tekutého mýdla

Jak postupovat:

Vezměte láhev s rozprašovačem a do něj dejte peroxid, jedlou sodu a tekuté mýdlo. Pozor, směs může pěnit, ale je to v pořádku, nemusíte se bát. Následně pořádně promíchejte a s pomocí rozprašovače nastříkejte na matraci (můžete na skvrny nebo na celou matraci) a nechejte působit. Minimální doba je hodinu až dvě, ale záleží podle míry znečištění.

Následně nechejte matraci pořádně vyvětrat, aby dobře uschla, a je hotovo! Čistou matraci nakonec můžete ještě pořádně vyluxovat, čímž se zbavíte možných roztočů a prachu. Poté už stačí jen povléknout, přidat přikrývku a polštář. A nyní můžete pohodlně a bez problému spát!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.