Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Čištění pračky – jak na to levně a bez chemie? 2

Pračka je běžnou součástí vašeho domova a pomáhá vám vyprat nejen všechno oblečení celé rodiny, ale také další věci – závěsy, záclony, ručníky a mnoho dalšího. Někdy však pračka může přinést spíše problémy, na které se musíte zaměřit. Objevuje se v ní usazený vodní kámen? Plíseň nebo z pračky vychází velmi nepříjemný zápach, který musíte řešit, protože i vaše prádlo začne nevábně páchnout, což rozhodně nechcete. Tyto problémy můžete vyřešit často jednoduše, ale je třeba začít co nejdřív. Když to neřešíte, pak může přijít k nejhoršímu – pračka se pokazí a účet od opraváře nebude zrovna příjemnou zprávou.

Podrobte svou pračku prevenci

Prevence je často klíčem k zamezení mnoha problémů a nepříjemností. Nechcete si nechat vyřadit pračku z provozu, proto je dobré myslet na to, jak jí vyčistit. Zdají se vám prostředky v obchodech zbytečně drahé? Nemusíte je kupovat, ale sáhněte po běžných produktech, které máte doma. Mohou hodně pomoci a za zlomek ceny. Jak na to?

Vyčistěte dávkovač

Perete pravidelně a používáte k tomu prací prášek, aviváž nebo prací gel? Pak je nutno brát v potaz, že musíte vyčistit dávkovač. Na ten zapomíná spousta lidí a právě zde se usazuje prací prášek, aviváž i zbytky gelu, mohou začít zapáchat nebo rovnou plesnivět a máte problém, kterého je nutno se zbavit. Dávkovač můžete jednoduše vytáhnout ven. Nevíte si rady? Postup najdete v návodu.

Dávkovač jednoduše vymyjete horkou vodou a necháte okapat, případně rovnou usušit. Prostor pod dávkovačem je mnohdy víc znečištěný než si umíte představit. Každé praní zde zanechává zbytky čisticích prostředků a to logicky příliš nevoní. Usazeniny a vodní kámen otřete houbičkou, špatně dostupná místa nebo velké usazeniny pomůže odstranit starý zubní kartáček.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *