Bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Co do ložnice nepatří?

V ložnici si chcete především odpočinout vyspat se a naladit na pohodovou a odpočinkovou vlnu. Ložnice je místem, kde si užíváte vášnivé chvilky s partnerem nebo také jen slastný a tolik potřebný odpočinek. Do ložnice lidé často umisťují spoustu věcí, televizi, měkké polštářky, lampičky, květiny a podobně. Co však do ložnice patří a co naopak ne?

Co je to feng-shui?

Jde o tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Snaží se nastolit harmonii v prostoru a také bezproblémové plynutí energii čchi. Jde nejčastěji o byt, dům, pracoviště nebo o zahradu. Pracuje s polaritou jinu a jangu, s pěti elementy a snaží se o celkovou harmonii prostřednictvím barev, materiálů, tvarů, vůní a zvuků. Někteří se k tomuto učení staví skepticky, jiní mu důvěřují. Jak by to mělo být s ložnicí?

Pořádek a čistota

Základem každého bydlení, a je jedno, zda je to podle Feng-shui nebo ne, je pořádek a čistota. To je nutno dodržovat a myslet na to, že jen v uklizeném a čistém bytě se budete cítit dobře a spokojeně. Podobně je na tom i ložnice. Do ní však také nepatří všechno, co lidé často v ložnici mívají.

Do ložnice jsou lidé zvyklí umisťovat spoustu věcí, od dekorací, přes ozdobné polštářky až po televizi nebo počítač. Chodí se zde odpočívat, takže v ložnici nemá co dělat žádná televize, hi-fi soustava ani jiná elektronika, která přináší rozptýlení. V ložnici se odpočívá, takže ani žádný počítač, tablet nebo rovnou celý pracovní kout.

Odpočinková místnost

Zejména v těch panelákových domech a bytech je málo místa. Proto lidé často v ložnici mají cvičební stroje a spoustu dalších věcí. Ale ani ty do ložnice nepatří. Pozor také na květiny, ani ty by v ložnici být neměly, zvláště pak ty, které mají špičaté listy, což působí agresivně.

Dekorace a doplňky vybírejte také obezřetně. Vsaďte spíš na jednoduché a čisté linie, na obrazy, které působí pozitivně a odpočinkově. Navoďte si v této místnosti příjemnou a pokojnou atmosféru, která se následně odrazí na vašem odpočinku a celkové náladě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.