Co ovlivňuje kvalitu spánku? Budete se divit!

0
111

Spánek je opravdu důležitou součástí každého života. Díky němu čerpáte dostatečné množství energie, nejste po ránu unavení, vyčerpaní. Máte na celý den dostatečné množství energie, což vám pomůže toho víc zvládnout. Nedaří se vám usínat? Nebo se v noci občas budíte? Kvalita spánku je velmi důležitá a ovlivňují je řada faktorů.

Spánek jako zdroj energie

Nepodceňujte proto postel a vše ostatní, na čem spíte. Spánek odbourává stres, zajistí psychický a fyzický odpočinek, zlepšuje schopnost přemýšlet, uklidňuje emoce a třídí informace v mozku. Pro co možná nejlepší a hlavně kvalitní spánek je důležité spát na kvalitní posteli, především tedy na kvalitní matraci. Jak vybrat tu správnou?

Řešte tvrdost matrace

Dnes už matrace nepředstavuje velký zásah do vašeho rozpočtu, jsou k dostání i levné varianty, ovšem ty nemusí být vždy to kvalitní. Jakou matraci vybrat? Tvrdší nebo měkkou? To je otázka pro vás, někdo rád spí na měkkých matracích, jiný potřebuje pod zády pevnější oporu.

Správný rozměr

Matrace jsou k dispozici v klasických standardech, ale není problém pořídit matraci v jakémkoliv rozměru. Máte-li dostatek prostoru a chcete postel velkou, ve které se budete moci bez problémů otočit, pak volte jakýkoliv rozměr. Záleží také hodně na ceně, matrace 180 x 200 je opravdu velká a logicky i dražší. Ideální je 160 x 200, bude zde dostatek prostorou pro vás i partnera.

Materiál

Ty levnější matrace bývají vyrobeny z levnějších materiálů, ne vždycky to musí logicky znamenat, že jde o horší kousek cenově dostupnější jsou matrace z PUR pěny. Využíváte-li matraci pravidelně, pak se soustřeďte na línou nebo paměťovou pěnu, která podpoří vaše záda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno