Bydlení,  Dekorace,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Dřevěné vánoční ozdoby – inspirace, nápady

 

Vánoční dekorace používáme ke zdobení stromečku, dáváme je do oken, pokojů, na dveře, na sváteční stůl. Mají za úkol vyvolat krásný pocit a přivolat pohodu a klid do domu, kde se schází rodina a přátelé. Dekorace milujeme, jsou ozdobou interiéru i exteriéru. V každém ročním období, ale zrovna na Vánoce jim věnujeme velkou pozornost. Poslední roky se vracíme k přírodním materiálům a ruční (domácí) výrobě, je to více originální a přirozené. Dřevěné ozdoby nikdy nevyjdou z módy, budou oblíbené v každé době,  za sto let.

Dřevo se jen tak nerozbije, je teplé a voní. Ručně vyráběné ozdoby jsou docela drahá záležitost, protože jakékoli ruční dílo má svoji cenu, ale  i taková investice se vyplatí. 

Doma si můžete také vyrobit své ozdoby ze dřeva. V různých kreativních obchůdcích se prodávají již hotové dřevěné (nezdobené) šablony, které si pak podle sebe dozdobíte. Stačí vám k tomu lepidlo, barvy, barevné stužky, provázky, korálky, knoflíky, barva. Podívejte se na dnešní inspiraci.

Srdíčka, ponožky, sněhové vločky, hvězdy, to vše patří k Vánocům, stejně jako různé domečky, stromečky, andílci.

Za stromečky můžete postavit svícen se svíčkou, dosáhnete kouzelné atmosféry – se zimním nádechem. 

 

Dřevěné designérské výtvory umí vykouzlit v prostoru nádech lesa.

  

Vypálené vzory ve dřevě působí hodně originálně.

Andílek připravený k dozdobení (korálky, mašlička, vybarvení barvou), ale může posloužit jako hotový výrobek (pro ty kdo mají rádi jednoduchost). 

Příště přineseme další zajímavosti ze světa vánočních dekorací. Jaké dřevěné ozdoby se vám líbí? Máte nějaké doma? Napište nám.

(Zdroj obrázků: 

kanthaidecor.com,temptationgifts.com,pinterest,notonthehighstreet.com,mollieandfred.co.uk,lemoncherry.com,tse4.mm.bing.net,themakespace1.files.wordpress.com,machopicture.com,bestpysanky.com,wooden-christmas-decorations.co.uk,digsdigs.com,factorydirectcraft.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.