Bydlení,  Interiér,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Dřevěný nábytek – co mu vadí a čemu se vyhnout?

Když pořizujete do svého domu či bytu nábytek, vsázíte na to, aby vypadal dobře, moderně, krásně a také, aby byl kvalitní. Když hledáte kvalitu, obvykle sáhnete po klasickém dřevu, které nezestárne snad nikdy. Zamilují si jej všichni, pro jeho příjemnou vůni, bytelný vzhled a také pro jeho kvalitu.

Péče o dřevo

Na dotek je dřevo příjemné, a když se o něj budete dobře starat a vyvarujete se několika drobnostem, může být nábytek s vámi v místnosti dlouho v takřka nezměněné podobě. Musíte mu věnovat dostatek pozornosti, aby si stále uchovalo svůj krásný a moderní vzhled. Když jej umístíte tam, kde je vlhko nebo naopak přílišné horko, pak to pro něj není dobré. Čemu se vyhnout?

Co rozhodně nepoužít

Dřevěný nábytek nemá rád, když na něj využíváte něco, co je agresivní, respektive agresivní chemikálie, rozpouštědla, různé další čističe. Také nejsou určitě dobré abrazivní prostředky, které na dřevu mohou zanechat spoustu paseky. Vyhněte se také hadříkům, které mají brusné účinky, protože to všechno může poškodit váš dřevěný nábytek.

Pro dřevěný nábytek není ani úplně vhodný nikotin. Vystavujete-li jej dlouhodobému působení vody nebo páry, ani to pro něj není to pravé ořechové. Dřevěný nábytek by neměl být v místnostech, kde je velké vlhko nebo kde se nábytek může dostat do přímého kontaktu s vodou.

Pozor také na sluníčko a teplo

Když na dřevěný nábytek dlouhodobě působí sluneční paprsky, mohou mu velmi škodit. Barva bledne, nábytek nebude tolik kvalitní, jako tomu bylo předtím. Navíc nábytku vadí také sálavé teplo, proto se doporučuje minimální vzdálenost od topení, krbu a dalších vytápěcích metodách, padesát a více centimetrů. Jinak dřevo může praskat nebo se i jinak deformovat, což určitě není vhodné a dobré.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.