Komerční články

Elegance i originalita upletená z vrbového proutí

V ruce vám cinkají klíče od nového bytu, rozhodli jste se rekonstruovat bydlení po babičce, nebo prostě jen toužíte po změně? Na začátku je vhodné zhodnotit, jak by váš domov měl vypadat a v čem se cítíte příjemně a útulně. Ve chvíli, kdy dojdete k tomu, že vám nejvíce sedí přírodní materiály, milujete vůni dřeva a oceníte ruční práci, jsou pro vás proutěné výrobky trefou do černého.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Probouzejte se jako na jihu Francie

Provensálský styl interiéru velmi rád využívá přírodní materiály – a proutí patří mezi oblíbence. Do svého domova si můžete přinést dotek Francie v rozmanitých variantách. Proutěné komody a skříňky se stanou dominantou každé místnosti, zaujmou každou návštěvu a prostor zatraktivní. Nemusíte se bát zaplnit komody oblečením, dekoracemi nebo knihami – proutí je velmi odolné a k překvapení všech i celkem dost unese. Jakmile si vyberete, zda je vám bližší přírodní varianta proutí nebo proutěná komoda v bílé barvě, můžete pak ve druhém kroku nábytek sladit s bytovými doplňky.

Zdroj obrázku: polinaloves / Shutterstock.com

Domácnost oblečená do proutí od hlavy až k patě

Pokud již máte domácnost z většiny vybavenou, ale hlodá ve vás pocit, že pořád postrádáte tu dokonalou útulnost, mezi doplňky z proutí se určitě najdete. Můžete začít s drobnostmi. K ranní kávě mnohdy neodmyslitelně patří také aktuální noviny. Proutěný stojan na noviny a časopisy se tak stane perfektním doplňkem. A aby stojanu nebylo smutno, můžete mu rovnou pořídit kamaráda v podobě stojanu na deštníky. Proutěnou poličku na klíče či květiny. Pelíšek pro psa nebo kočku. Ve chvíli, kdy se do proutí zamilujete, zjistíte, že z vaší domácnosti postupně mizí plastové doplňky a jsou nahrazovány těmi přírodními. Nejen proto, že vypadají originálně a doladí každou místnost k dokonalosti, ale také proto, že nádherně voní.

Zdroj obrázku: TSViPhoto / Shutterstock.com

Proutí jako ideální materiál k dalšímu tvoření

Možná patříte mezi nadšence, kteří si rádi tvoří velikonoční, vánoční či jiné dekorace sami. V tom případě jsou proutěné výrobky dokonalým materiálem k dalším uměleckým pokusům. Můžete si koupit proutěný věnec či srdíčko a spolu s dětmi vyrobit jedinečný adventní věnec nebo velikonoční hnízdečko pro zajíčky a kuřátka. Jednoduchý košík na houby zase snadno přetvoříte v elegantní dekoraci jen s pouhým použitím pěkné stuhy.

Zdroj obrázku: TANYARICO / Shutterstock.com

Doplňky z proutí potěší oko estéta i ekologa

To, jakým způsobem si zařídíme místo, kde trávíme většinu dne, má bezpochyby velký vliv na duševní i fyzické zdraví. Přírodní materiály mají daleko nižší ekologický dopad a zároveň méně zatěžují nás samotné. Díky tomu, že výrobky z proutí jsou trvanlivé, snižují se tak náklady energetické, ale i ty finanční, které jsou spojené s konečnou likvidací. Ve výsledku to znamená, že budete mít krásně zařízený útulný domov a ještě se můžete poplácat po rameni, že jste se rozhodli pro ekologičtější variantu bytových doplňků.