Tipy & praktické informace

Home staging: Úprava bytu před prodejem zvýší jeho atraktivitu

Čeká vás prodej bytu? Předpokládáme, že z prodeje chcete vytěžit co nejvíce – v takovém případě musíte učinit určitá opatření, díky kterým se byt změní k nepoznání i za předpokladu minima vynaložených nákladů. Proces transformace se nazývá home staging a zajišťují ho profesionální bytový designéři. Ti vám za úplatu doporučí změny, které je vhodné před prodejem provést.

shutterstock_243272509

Výmalba

V prvé řadě se zaměřte na stěny, protože ty jsou vidět nejvíce. Pokud volají po novém nátěru, zvolte tlumené neutrální tóny. Ideálním řešením je bílá klasika – ta nikdy nezklame.

Osvětlení

Při focení, ale i samotné návštěvě potenciálního kupujícího je velmi důležitý dostatek světla. Nikdo netouží po ponurém a tmavém bydlení, což hravě vyřešíte výběrem vhodných svítidel a silnějších žárovek.

Vůně

Při prohlídce je vhodné, aby se bytem linula příjemná vůně. Pořiďte si vonné svíčky, třeba s nevtíravou jemnou vůní. V případě vůni se řiďte jednoduchým pravidlem – méně znamená více.

Odosobnění

Neméně důležité je i odosobnění bytu. Odstraňte všechny rodinné fotografie – kupující si během prohlídky bude moct snadněji představit, jak si v budoucnu zařídí byt po svém. Cílem není, aby místnosti připomínaly hotelové pokoje, ale zároveň by neměly evokovat dojem, že je potenciální kupec na návštěvě u někoho, kdo se stěhovat nechystá.

Květinová výzdoba a doplňky

Absenci osobních doplňků kompenzujte přítomností květin. Opět platí, že spíše než rozkvetlá džungle, postačí několik vkusně zvolených květináčů. Zelená interiér oživí a řezané květiny zase o něco více provoní.

Snažte se celek sladit a neváhejte si pořídit nové doplňky. Vezmete si je s sebou do nového bydlení a před prodejem stávajícího udělají skvělou službu. Naopak se zbavte všech zbytečností – například starých časopisů, složek, dokumentů a podobně.

Úklid

Samozřejmostí je perfektní úklid, který umocní celkový dojem ze všech výše zmíněných úprav. Home staging není složitý, ale přesto velmi efektivní. Přejeme hodně štěstí při prodeji!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *