Blogy,  Nezařazené

Horoskop KOZOROH

I k webu o bydlení patří horoskopy. Přejeme vše nejlepší – Kozorohům!

 • 22. prosince – 20. ledna
 • zemské znamení
 • planeta Saturn
 • barvy: tmavě modrá, tmavě hnědá, vínová, stříbrná, tmavě zelená, kombinaci černé a bílé, pastelové odstíny

Všeobecná charakteristika:

Kozoroh je osoba trpělivá, vytrvalá, čestná. Vše dělá s pečlivostí, důkladně, poctivě a zodpovědně. Je stálý ve svých názorech a opatrný ve svém jednání. Snaží se dodržovat čas, být přesný a plní své slovo. Většinou neslibuje nic, co nemůže splnit. Umí cokoli zorganizovat, a je vůdčí osobnost. Dost často propadá do pesimismu a neumí se smířit s určitými situacemi, které mu přijdou do cesty. Je to člověk uzavřený a většinou konzervativní, melancholik. Na druhou stranu srší energií a je sebevědomý. Ale nerad se přizpůsobuje druhým a má problém s taktností, dokáže stejně jako Střelec říct tvrdě, co si o druhém myslí. Miluje soběstačnost a samostatnost, nerad zůstává závislý na pomoci druhých, pak trpí pocitem, že za nic nestojí.

Vztahy, přátelství, rodina, práce, peníze

Kozoroh touží po obdivu, úspěchu, materiálních jistotách a hledá trvalý vztah. Nemá rád samotu a finanční krizi, bojí se chudoby ve stáří. Díky velké vytrvalosti a touze přežit, dokáže překonat jakékoli obtíže. Najde vždy řešení z problému, logicky přemýšlí a střídá se v něm nálada podle toho, jak se cítí.  Má v sobě dar praktičnosti, dokáže přežit i s málem, ale vždy chce mít víc a nechce strádat. Dá se na něj spolehnout a je ve své celkové podstatě pohodář (musí se mu však dařit), na sebe málo myslí a veškerý čas v jeho životě zabere práce. Hraje pouze na jistotu, neriskuje. Dívá se na život reálně, někdy až moc pesimisticky a ví, že nic není dneska zadarmo. Hodně nad sebou přemýšlí a neukazuje svoje city před druhými, ani svá trápení, což je někdy škoda.  Na druhé působí jako osoba chladná, přitom nikdo neví, že je plný vášně, touhy, citů a umí být také zamilovaný.

Miluje přesnost, disciplínu, pořádek, dává hodně na tradice a žije pouze pro jistotu, drží slovo, nemění své názory. K jeho životu musí patřit také láska a přátelé, protože jinak má pocit samoty a vnitřně chřadne. Nebojí se času, vyčkává na příležitosti, je snad nejtrpělivější bytostí pod sluncem. Nevadí mu dosáhnout úspěchu v pozdním věku, drží se pravidla, že kdo si počká, ten se dočká. Kozoroh zraje jako víno, život si užívá, čím víc má let. Celý život se učí a poznává nové věci. Je výborný hospodář, umí šetřit a myslí na zadní vrátka. Pokud investuje, tak velice dobře. Je rozený vůdce, vyhovuje mu i pozice podnikatele. Dává přednost klidnému zaměstnání, s pevnou pracovní dobou a pevným pracovním řádem. I když ho práce nenaplňuje, nestěžuje si, protože ví, že peníze potřebuje. Jakákoli změna nebo ztráta zaměstnání Kozoroha sráží na zem a on se tím trápí. Je předurčen pro štěstí a úspěch, ale cesta k tomu je pro něj docela složitá. Pro lidi, které miluje, udělá cokoli. Má kolem sebe pár přátel, kterým věří, ale nikomu neodhalujete při prvním setkání, svoji pravou tvář. Na rodinu nenechá dopustit a snaží se být velmi dobrý partner a rodič. Avšak pokud mu láska zlomí srdce, protlouká se vztahy a hledá naplnění někdy i celý život. Co se týká peněz, sám si od nikoho nepůjčuje, má vždy rezervu, pokud je požádán, tak dokáže druhému pomoct. Umí se podělit o málo, které má, ale v některých chvílích dokáže být nekompromisní sobec. Vždy zvažuje svoje možnosti a nejedná unáhleně. Pokud cítí jistotu, je ve svých rozhodnutích rychlý a v mnohých věcech velice opatrný.

Jaký vybrat pro Kozoroha dárek?

Má rád praktické dárky, jako například něco do kanceláře (sada psaních potřeb, diář, stojánek na tužky), encyklopedii, slovník cizích slov, hodinky, kalendář, někteří si libují ve starožitnostech a malých vzácných předmětech, také je dokážou potěšit dřevěné kousky nábytku, retro polštáře, retro vázy, obrazy, výrazné a neotřelé vůně.

Jste Kozoroh? Pak máme pro vás pár rad:

 • Naučte se změnit svoje myšlení a být více optimisticky naladění.
 • Nepropadejte tak často melancholii a strachu, pak se zbytečně trápíte.
 • Více se usmívejte a naučte se mít radost i z maličkostí, svět je krásný.
 • Nepřemýšlejte jen o práci a financích, ale udělejte si čas na rodinu, přátelé.
 • Uvolněte v sobě citlivost a vstřícnost, budete volněji dýchat.
 • Více si užívejte lásky a romantiky, potřebujete to jako sůl.
 • Relaxujte, odpočívejte a nasbírejte vnitřní pocit klidu a pohody, pak budete šťastnější.
 • Dejte šanci novým věcem a na chvíli odhoďte stranou konzervativnost.
 • Žijte pro přítomnost, nedívejte se pořád jen na budoucnost, vychutnejte si život takový jaký je teď a ne až takový, jaký bude.
 • Jste velice výjimeční ve svém logickém myšlení a zasloužíte si ocenění, za Vaši obrovskou celoživotní trpělivost a pracovitost. Opravdu klobouk dolů.

(Zdroj obrázku: todaysparent.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *