Bydlení,  Inspirace pro bydlení

Jak odlákat hmyz přírodním způsobem

Letní teplé dny a večery doslova vybízí k otevřeným oknům a posezení na zahrádce, v altánku či na balkoně. Venku je přece tak krásně, komu by se chtělo sedět doma? Město utichne, jste-li na samotě, pak slyšíte cvrkot cvrčků, všude je krásné ticho a klid.

Sedíte v pohodlném křesílku, rozjímáte nebo se bavíte s přáteli. Tento čas vám však mohou otrávit komáři či jiný dotěrný hmyz.

Nepříjemné bzučení

Sedíte si v klidu venku, sledujete hvězdy, avšak otravují vás komáři, kteří se neustále snaží útočit na vaše tělo? Nebo si nemůžete pochutnat na jídle, protože vás stále otravují vosy, klíšťata nebo mouchy? Všichni víme, že bez nich by léto bylo mnohem lepší. Pořídit si můžete mnoho produktů a sprejů, ovšem je možno odpudit dotěrný hmyz přírodním způsobem.

Vůně bylinek

Věděli jste, že hmyzu je vůně bylinek nepříjemná? Ano, například takoví komáři nemají rádi vůni levandule, máty peprné, eukalyptu, tymiánu, rozmarýnu, majoránky, tea tree nebo citronové trávy. Nechcete-li aby se ve vašem domě tito nepříjemní tvorové objevovali, vysaďte na okno nebo terasu truhlíky s těmito bylinkami.

Aromalampa

Jestliže už nestihnete vysadit bylinky, pak můžete využít aromalampu, do které přidáte vonné esence. Můžete také použít sušené bylinky. Vonné oleje můžete použít také na tělo, rozetřít je například na zápěstí, čelo, spánky nebo kotníky, což jsou nejoblíbenější místa hmyzu. Ovšem pozor, tyto olejíčky nepoužívejte pro děti mladší dvou let. Dávejte také pozor na to, jaké olejíčky používáte. Například levandulový olej není dobrý pro lidi s nízkým tlakem. Mnoho bylinek i olejíčků se také nedoporučuje těhotným ženám. V této sekci proto doporučujeme opatrnost.

Další odpuzovače

Jako přírodní odpuzovače můžete využít také muškáty, citrony, citrusy nebo pomeranče. Jednoduše je rozpulte a nechejte ležet na stole. Využít můžete také slupky z těchto plodů. Dejte je do vody a tu poté rozmístěte všude tam, kam potřebujete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *