Jak postavit kurník

0
328

[dropcap]L[/dropcap]idé se začínají vracet k přírodě a stále častější je, že si pěstují své vlastní potraviny a chovají své vlastní hospodářská zvířata. Chtějí mít prostě jistotu co jí a co potraviny obsahují. Také tím mají jistotu, že potraviny k nim neurazí tisíce kilometrů a nepocházejí z druhé strany světa. Stále více lidí dává přednost lokálním potravinám.

shutterstock_128792381

Pokud máte kde a máte chuť můžete si vlastní potraviny vypěstovat. Pokud si už pěstujete vlastní ovoce a zeleninu, je jen krůček k tomu, zajistit si i produkci vlastních vajec. Není to nic složitého, obzvláště když na vesnici je to běžnou praxí a lidé znalí vám jistě rádi poradí a pomohou se založením chovu.

Proč postavit kurník

Jestli jste tedy rozhodnuti chovat slepice a mít tak zajištěnu produkci vlastních vajec, tak pro slepice musíte postavit kurník kam je na noc zavřete. Není to proto, že by slepice nedokázali spát i na dvorku, ale jde o to, že v noci se po veku potuluje sousta dravců, kteří by vás o pracně vypěstované slepice mohly připravit. Proto také musí být kurník odolný proti vniknutí dravce dovnitř.

Jak by měl kurník vypadat.

Kurník není žádná složitá stavba. V podstatě je to jen bouda, kde slepice přespávají. Pro slepice stačí udělat menší vchod a ony se již sami postupně naučí na noc do kurníku zalézt. Uvnitř kurníku jim udělejte pár bidýlek, protože slepice spí na bidýlku. Je to pozůstatek divokých slepic, které se na noc uchylují do korun stromů, aby se chránily před dravci. Kurník by měl mít i jeden větší otvor, chcete-li dveře. To proto, aby jste mohli čas od času kurník uklidit a vykydat hnůj.

[box type=“info“ ]

Závěrem

Postavit kurník není opravdu nic složitého, jen pomatujte, že dravci jsou vynalézaví v tom, jak vniknout dovnitř. Proto by měl být kurník pro ně nedobytnou pevností. Jen tak vám budou slepice dlouho sloužit k vaší radosti a spokojenosti.

[/box]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno