Bydlení,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Jak prosvětlit temný interiér

Máte-li byt, do kterého neproniká moc světla kvůli okolní zástavbě nebo vzrostlým stromům, asi s tím moc neuděláte. Někdy mohou být ovšem příčinou nedostatku světla i obyčejné věci, které odstranit můžete. Zamyslete se, zda by nešlo využít některé z následujících rad:

Odstraňte „zatemňovače“

Jednou z častých příčin, proč má člověk pocit, že jeho byt je příliš temný, jsou „pohlcovače světla“.

Typickým příkladem jsou například tmavé a těžké závěsy, temné zástěny, ale i tmavý nábytek, který pokrývá stěny až ke stropu. Pokud se tyto „požírače“ pokusíte nahradit světlým nábytkem například v podobě nízkých komod a světlými textilními látkami, uvidíte, jakou proměnu váš interiér dozná. Dalším tipem je instalace žaluzií na místo záclon. Máte-li z oken výhled do krajiny, nemusíte se obávat nežádoucích pohledů sousedů či kolemjdoucích. Dostatek světla zajistí úplné odstranění závěsů, záclon i žaluzií, které mohou nahradit klasické rolety.

Interiér lze prosvětlit a provzdušnit i tím, že odstraníte dveře, které nejsou nutné.

Na malbu stěn použijte světlé barvy

Ideální barvou k prosvětlení místností je sněhově bílá. Pokud chcete mít pokoje barevné, pak vybírejte jen z pastelových odstínů. Jejich efekt spočívá v tom, že na rozdíl od tmavých barev nepohlcují tolik světla a naopak budí dojem opticky většího a světlejšího prostoru.

Upřednostněte střídmé vybavení a světlý nábytek

Prostor by neměl být příliš zahlcen nábytkem a spoustou doplňků. Velké kusy nábytku, jako jsou obývací stěny, stoly nebo pohovky si pořiďte ve stejné světlé barvě, jako máte stěny pokoje. Nábytek tak splyne s pozadím, čímž navodíte dojem vzdušnosti. K prosvětlení přispívá světlý nábytek a zařízení.

Nebojte se bílé barvy a skla

Bílý nábytek nejen pokoj prosvětlí, ale působí moderně. Nejvíc pokoj prosvětlíte a opticky zvětšíte sněhobílým stropem. Podobnou funkci splní i světlá podlaha. Nezapomeňte také na sklo, neboť například skleněné vitríny do kterých navíc umístíte skleněnou dekoraci jsou ideálním řešením. Prostor může prosvětlit také umístěním více světelných zdrojů, například v podobě stojací lampy nebo lišty s bodovými světly.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.